Actief terreinbeheer De vrijgezette poel bij het Bunkerbos. Foto: Kees van 't Zelfde. De laatste gezamenlijke actiedag ligt al weer ver achter ons. Op 25 februari was de poel in het Bunkerbos aan de beurt. Deze poel op het terrein van Natuurmonumenten dreigde dicht te groei en. Met 15 vrijwilligers is op deze zaterdag hard ge werkt dit weer in zij n oude staat te brengen. Op slag werd weggehaald. Bramen verwijderd en di verse bomen neergehaald.Trots kunnen we terug kijken op het bereikte resultaat. In de maand daarna werden in de avonduren de knotwilgen opgesnoeid aan de stam. De plaatse lijke vrijwilligers namen deze werkzaamheden voor hun rekening. De eerste voorbereidingen voor het seizoen 2006-2007 zijn alweer begonnen. Net als voor gaande jaren is de eerste actiedag de landelijke Natuurwerkdag. Op zaterdag 4 november is deze voor Goeree-Overflakkee in de Westhoofdvallei in Ouddorp. Dit ongerepte duingebied wordt sinds de acht tiende eeuw breder door kustaangroei. De duinen zijn voor een groot deel dichtbegroeid met Mei doorn, Duindoorn, Vlier en braam. Met wat geluk kunt u in het struikgewas een ree ontdekken. Broedvogels zijn ondermeer Nachtegaal, Gras mus en Roodborsttapuit. In het duingebied zitten veel zangvogels. Voor trekvogels zoals de Krams vogel is dit een goede pleisterplaats vanwege de vele besdragende struiken die hier voorkomen. Om verdere dichtgroei tegen te gaan zullen we de vele duindoorns gaan verwijderen. We verwachten weer een zeer grote deelname. Graag aanmelden via de site: www. natuurwerk- dag.nl. Voorlopig programma Zaterdag 4 november: Westhoofdvallei. Vanaf 8.30 uur tot 15.00 uur. Verzamelen op het parkeer terrein bij de vuurtoren. Zaterdag 27 januari: Bunkerbos Ouddorp. Vanaf 8.30 uur tot 12.30 uur. Verzamelen ingang aan de Hofdijkseweg tegenover de manege. Zaterdag 24 februari: Wilgen knotten langs te Vliegers in Middelharnis. Verzamelen ingang bij de rotonde aan rondweg. Zaterdag 30 maart: Nog niet bekend. Er kunnen nog een aantal actiedagen aan wor den toegevoegd. Kijk voor de laatste informatie altijd even op onze stite: www.nlgo.nl. 63

Sterna | 2006 | | pagina 33