^\an ii/reiO0^ Lintje voor Gerard Ouweneel een toespraak bij het uitbrengen van het jubi leumnummer van Sterna ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Vogelwacht., waarvan het eerste exemplaar aan hem werd overhandigd. Hij stond mede aan de basis van Plan Tureluur dat onder verantwoordelijkheid van de ZMF werd opgesteld, terecht trots, dat een groot deel daar van door de Provincie was opgenomen in haar Na tuurbeleidsplan en in uitvoering genomen werd. En waar kun je beter uitleggen van wat jou voor ogen staat dan aan de Schouwse zuidkust? Thijs was daar dan ook regelmatig te vinden. Jammer dat hij niet meer kan zien hoe het werk verder wordt afgemaakt. Gelukkig dat wij er nog wel van kunnen genieten, want dat doen we! CdK Gerard Ouweneel tijdens een winters overleg op de Hompelvoct, februari 2003. Foto: Kees de Kraker. Op 16 april werd Gerard Ouweneel in een werkschuur van de Ambachtsheerlijkheid Cromstrijen in het bijzijn van familie, vrienden en bekenden benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau wegens zijn verdiensten op het gebied van vogelbescherming. Voor de lezer van Sterna is Gerard geen onbe kende, want er verschijnt al j aren geen Sterna zon der dat er van hem een artikel of stukje in staat, bij elkaar wel zo'n kleine honderd. Voor een redactie vormt dit soort schrijvers een mooie basis om op verder te bouwen. Betrokkenheid met vogels, mensen, het beheer en de inrichting van natuurgebieden zijn zaken die hem bezig houden. Zoals de schepen uit de monding van de Nieuwe Waterweg vertrekken naar alle werelddelen, zwerft Gerard vanuit zijn woonplaats in de Hoekse Waard de aardbol over op zoek naar vogels, landschappen, mensen en herinneringen. Gelukkig is er wat dat betreft dich ter bij huis ook nog genoeg te vinden en de herin neringen worden er met de jaren niet minder op. Zodat wij ongetwijfeld, als het aan Gerard ligt, nog vele stukjes tegemoet kunnen zien en hope lijk is dat ook het ge val. CdK 65

Sterna | 2006 | | pagina 35