Schouw en-Duiv eland Uit het bestuur I» Natuur- en Vogelwacht Schouwen - Duiveland Korte berichten Thijs Kramer Kite-buggy's Verklikkerstrand In de vorige Sterna werd u bijgepraat over de onzinnige beslissing om een deel van het Verklik kerstrand open te stellen voor deze sport. Het be oefenen aldaar heeft al tot heel wat activiteiten geleid welke absoluut ontoelaatbaar zijn op die locatie. De sportbeoefenaars houden zich niet aan het aangewezen deel.de gemeente handhaaft niet en de natuur zit met de gebakken peren. Onze ver eniging is geenszins tegenstander van deze bui tenactiviteit. Maar niet op deze plaats! Al meerdere keren hebben wij aangegeven dat er met ons te praten valt over het verleggen van de locatie. I nmiddels ligt het bezwaar van onze vereniging bij de rechter en de bezwaarcommissie van de provincie. Gelukkig heeft de provincie inmiddels een tamelijk stevig standpunt ingenomen; de ge meente moet een Natuurbeschermingswet (NB)- vergunning hebben om deze sport op die locatie toe te laten. En u begrijpt; die heeft de gemeente niet. Echter, de gemeente heeft bezwaar gemaakt om deze NB-vergunning te moeten verlenen en vindt dat het daar gewoon moet kunnen. Complicerend is het feit dat het huidige kabinet heeft gezegd dat 'bestaand gebruik' mag blijven. Achter de schermen speelt namelijk een vernieu wingvan de oude NB-wet. Het lijkt er op dat onze vereniging inhoudelijk het helemaal juist heeft met het bezwaar, maar dit wordt naar de achtergrond gedrongen door het procedurele aspect. Een beetje ondoordringbaar struweel dus op zijn Schouws! Toch gaan wij er van uit dat wij u in de volgende Sterna positief nieuws kunnen melden op dit vlak. T.S Geheel onverwacht werden wij overvallen door het overlijden van Thijs Kramer (51) als gevolg van een ongeval tijdens een pas begonnen vakantie in China. De laatste jaren kreeg Thijs vooral grote be kendheid doordat hij als Gedeputeerde voor de Provincie Zeeland betrokken was bij zaken als ontpolderen, een van de onderdelen voor het ge zond maken van het ecosysteem van de Wester- schelde. Al vele jaren daarvoor was Thijs als 'groene' man van de Zeeuwse Milieufederatie de spreek buisvan de natuurbescherming in Zeeland. Om te weten wat er speelde en het overleg op elkaar af te stemmen woonde hij zo nu en dan een bestuurs vergadering van de Vogelwacht bij. Ook hield hij Thijs Kramer bij de Weevers Inlaag uil: Nieuwsbrief Tureluur, nummer 3, februari 1995 64

Sterna | 2006 | | pagina 34