Schouw en-Duiv eland Excursies De Sperwer voelt zich thuis in het half open landschap bij Bommenede en het Dijkwater. Foto:Henk Harmsen. Zondag28 januari2007- Roofvogels en ganzen Locatie: Bommenede en omgeving Verzamelen: Eind van de Veerdijk bij het bankje (met zicht op schor/slik) Start: 09.30u. Duur: ca. 1,5-2 uur Leiding: Willem Post en Theo de Kuiper Kosten: geen Wegens groot succes in januari 2006 geprolon geerd! Een hoek waar j e niet zo gauw'per ongeluk' verzeild raakt. Voor Bommenede moetje gewoon kiezen. En zelden wordt je er teleurgesteld. Het landschap is zeer gevarieerd. Enerzijds het bin- nendijkse met de Naterskreek.de open polderen binnendijken met bomen. Anderzijds het flink be groeide voormalige schor en verderop de weidse Grevelingen. Geen mooier voedingsbodem dan dit voor een kijkje in het het winterse vogelleven in het deltalandschap. Of we net als in 2006 weer zo'n breed palet aan roofvogels zien met Slechtvalk, kiekendief en Havik? En misschien een overwin terende Rietgors en een rijtje zilverreigers? Me teen deze datum in uw agenda natuurlijk! Zaterdag 7april2007- Voorjaarsvogels Locatie: Dijkwater Verzamelen: Waar de Weg door het Dijkwater de kreek doorsnijdt. Start: 09.30u. Duur: ca. 1,5-2 uur Leiding: Gijs van den Ende enTedSluijter Kosten: geen Alweer een prolongatie van een geslaagde excur sie. Het broeikaseffect mag ons dan wel op een re- cordwarme herfst hebben getrakteerd, de wisse linginde seizoenen is nog steeds onaangetast. Veel vogels verbleven in zuidelijker oorden en zijn nu druk in de weer voor nageslacht of op weg naar noordelijker streken. Traditiegetrouw is dit een excursie waarop we de eerste zwaluwen zien. Maar uiteraard genieten we van de Bruine Kiekendie ven die boven het riet hangen en misschien wel die prachtige Blauwborst? In ieder geval gaan we de Fitis horen en het korte riedeltje van de Rietgors. Op de kreek lijkt het wel een vitrine met watervo gels, kun je wat van leren. Het voorjaar hangt in de lucht en u hoeft 'm alleen nog maar op te snuiven! 102

Sterna | 2006 | | pagina 36