Goeree-Overflakkee Kinderen verwonderen zich over de natuur tijdens 1 Struunen op De Plaete' Verslag van de jeugdactiviteit op 17 maart Struuners op pad. Foto: Toon Meeuwsen. Het voorjaarszonnetje scheen prachtig op het oude Raadhuis van Ooltgensplaat waar om zater- dagjl.omhalftweede IVN-excursie 'Struunen op de Plaete' startte. Deze tocht werd samen met de Stichting Boog georganiseerd. Alvorens aan de tocht te beginnen werd een bezoek gebracht aan de kelder van het raadhuis. In de voormalige ge vangenissen en andere vertrekken waren name lijk objecten van natuurlijke materialen te bezich tigen. De kunstenares, Annemiek Baars, was aanwezig en zij vertelde de kinderen over honde ren dansenden kippen- en twee ganzenveren, een reuzen cocon en kunstwerken gemaakt met wil genhout! De kinderen gingen met struunstok vanuit het raadhuis richting de vogelhut op de Hellegatspla- ten.Tijdens de tocht ontdekten ze een Heckrund met een pasgeboren kalfje. Het prachtige licht bruine vachtje van het pasgeboren diertje was nog nat en de pootjes moesten nog wennen aan het ge wicht. Door de telescopen was het prachtig te zien hoe de moeder het kalfje droog likte. Het kalfje, werd snel moe en ging lekker liggen. Het gezel schap vervolgde de tocht over de dijk met een prachtig uitzicht over de platen. Op het stuk van de dijk naar de vogelhut kwam de stok pas goed van pas. De paden waren op som mige stukken onder het wateroppervlak verdwe nen. De stokken werden voor peilingen en onder steuning gebruikt. Bij het oversteken van het gebied van de Heek-runderen, die soms best wel aggressief kunnen zijn hoefden de stokken geluk kig niet als wapen te worden ingezet! De grote donkere runderen met de vervaarlijke horens zagen vanaf een afstandje dat deze groep niets kwaad van plan was. De wilgen stonden prachtig in bloei en onder een loep werd er eens goed naar de katjes geke ken. Het stuifmeel en de meeldraden hebben schitterende kleuren door een laag van wit grijze dons. Maar er was nog meer te bewonderen. De verwelkte stengels van de Bereklauw bijvoor beeld. Ze zijn licht, hol maar toch stevig, als je er een rietpluim inzet heb je een windrichting bepa ler eneenmuziekinstrument ineen. Een prachtige roodborsttapuit keek vanuit een boom op het ge zelschap neer en vloog eens van tak tot tak. Een koolmeesje ging de concurrentie aan en vloog over de kinderen heen die het diertje direct her kenden. 26

Sterna | 2007 | | pagina 28