Commotie over de toekomst van Goeree-Overflakkee Schelpen zijn nog een aandenken aan de tijd dat de platen regelmatig onderstroomde met zout water. De I VN- gidsen vertelden dat het bijna stil staande zoete water van vandaag de dag proble men met blauwalg geeft. In vogelhut de Zwart kopmeeuw was het tijd om een insect op te eten. Gelukkig van chocola. Door de telescoop werden aalscholvers,grauwe ganzen,een fuut en bergeen den waargenomen. Na een tijdje gekeken te heb ben was het tijd om terug te struunen en om half Ledenactiviteiten 2007 (start 10.00 uur op locatie) datum locatie vier werd de excursie beëindigd. De kinderen vonden het een leuke leerzame middag. Zoals Je- anine die aan de excursie deelnam treffend zei:1 het is zo leuk dingen te zien als je niet weet wat het is'. Voor meer informatie over jeugdactiviteiten kunt u mailen naar jeugd@ivn-go.nl of bellen met Joke de Visser IVN- Goeree Overflakkee 0187-491184 thema 5mei DeKwadeHoek Bloemen en planten 2 juni Slikken van Flakkee (parkeerterrein startpunt wandelingen) Waterdiertjes 7 juli De Punt Ouddorp (parkeren bij bezoekerscentrum) Wat op onze weg komt 1 sept. 't Flaauwe Werk (grote parkeerplaats strand) Korren strandactiviteiten 6okt. Burgh-Haamstede (nadere info volgt) Paddenstoelen (bosje SBB) Wil je meelaat het ons dan even weten. Hiervoor kun je contact opnemen met Anne Marijke Elema, tel: 0187-486945 of mailen naar amelema@hetnet.nl De regionale bladen staan momenteel vol met reacties op de plannen van Deltanatuur. In nogal wat reacties wordt de zorg uitgesproken over de ontwikkelingen van wonen, werken en recreëren in het algemeen en de ontwikkeling van de landbouw in het bijzonder. Als vereniging Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee (NLGO) voelen wij ons aangesproken. Voorop willen we stellen dat een gevarieerde natuur en een aantrekkelijk landschap samen kunnen gaan met goede economische en sociale ontwikkelingen. Vandaar dat we door middel van dit schrijven willen proberen een bijdrage te leveren aan oplossingen voor geschetste problemen, ech ter zonder de pretentie onze visie als enig juiste te willen bestempelen. Na het benoemen van een aantal belangrijke knelpunten zullen we vervolgens onze visie geven op de mogelijke kansen om deze knelpunten op te lossen. Als basis hiervoor gebruiken we de huidi ge landschapskwaliteiten van Goeree-Overflak kee, die met de best beschikbare kennis duurzaam kunnen worden ontwikkeld. Via het ontwikkelen van eilandbreed gebiedsgericht beleid van de vier gemeenten en met alle belanghebbenden in de streek zal dit gestalte moeten worden gegeven. Voor zo'n integrale aanpak zijn dan zeker ook forse subsidies te verkrijgen. Alles met als resul taat een gevarieerd landschap met een rijke na tuur, voldoende werkgelegenheid, voldoende wo ningbouw en meer, bij het eiland passende, recre atie. De knelpunten Reeds vele jaren wordt over de volgende knel punten gesproken: groot tekort aan arbeidsplaatsen op Goeree- Overflakkee groot tekort aan woningen voor de bewoners van Goeree-Overflakkee een agrarische sector, die het economisch moeilijk heeft, maar daarbij ook de druk voelt van o.a. de overheidsplannen voor andere be stemmingen en natuurontwikkelingen, van de 27

Sterna | 2007 | | pagina 29