Goeree-Overflakkee Schouw en-Duiv eland Uit het bestuur Natuur- en Vogelwacht Schouwen - Duiveland biedt dit al perspectief - en veel goodwill op Flakkee en er blijft nog 80% over om voor goede leefbaarheidprojecten op haar eigen grondgebied te benutten. Door zo'n breed gedragen integrale aanpak kan men rekenen op volledige medewerking van de Provinciale en Rijksoverheid, met uitzicht op in teressante subsidies. De medewerking van de Provincie is zeker van belang voor het verlenen van goedkeuring voor het wegwerken van de aan getoonde woningachterstand. Website Het is zover; ook op de digitale snelweg zijn we als vereniging te vinden. We hebben een uiterst kort adres gekozen: www.nvsd.nl Bezoek de site maar eens. Hij blinkt uit door eenvoud en ge bruiksgemak, geen overbodige toeters en bellen. Mooie rustige kleurstelling en alle activiteiten staan logisch gerangschikt. We zullen zo vaak mo gelijk nieuwe informatie toevoegen, want dat is de kracht van internet. Dank aan de opstellers Leo Tromper, Gijs van den Ende en Camiel Beijers- bergen! Kitebuggv's In de zomersterna van 2006 riepen we nog "ho pelijk goed nieuws in de wintersterna". Echter, het schiet maar niet op. Eind januari heeft een zitting van de rechtbank te Middelburg plaatsgevonden.Ter behandeling ligt een verzoek van onze vereniging aan de Gemeente om de - in onze ogen - illegale activiteiten op dit strandge- deelte met bijzondere natuurwaarden direct te laten stoppen en handhavend op te treden. De Gemeente is dit absoluut niet van plan. Een uit spraak over deze kwestie werd binnen 6 weken verwacht. Helaas is deze met minstens 6 weken Samengevat: gebruikmakend van de omge vingsrijkdommen is met een duurzame land bouw, duurzame bedrij vigheid, op kwaliteit ge richte recreatie winst te behalen. Dit resulteert weer in meer werk, meer woningen, een verbe tering van de natuur- en recreatiekwaliteiten; datgene waar we met z'n allen naar moeten streven! Voor nu, maar vooral ook voor later. Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee Eén van de spelers in dit boeiende 'landschapsspel' vertraagd.... Zowel de Provincie, alsook het mi nisterie van LNV zijn door ons op de hoogte ge steld van het illegale karakter van de activiteit. Helaas laten ook zij vooralsnog de zaak gewoon zoals zij is. Blijkbaar moet er eerst een vreselijk ongeluk gebeuren met zo'n pijlsnelle kitebuggy voordat er iemand van een overheid wakker wordt... Ledenwerving Door de leeftijdsopbouw van onze vereniging (veel ouderen) is de laatste jaren een meer dan ge middelde daling opgetreden in ons ledenaantal. Er komen weliswaar ook nieuwe en jongere leden bij, maar dit is niet genoeg om de daling te com penseren. Uiteraard heeft dit aandacht van het bestuur. U, als lid en lezer van Sterna, bent onze belang rijkste ambassadeur en werver van nieuwe leden. Heeft u al eens een poging gedaan om uw vrien den, kennissen lid te maken? En hoe zit het met uwburen?Eenlidmaatschap voor een jaar is trou wens een heel leuk (en betaalbaar!) verjaardags cadeau. Dus niet weer uitstellen, maar nu actie TS 30

Sterna | 2007 | | pagina 32