Goeree-Overflakkee Fietsend vogelspotten op Goeree-Overflakkee De fietsroute leidt ondermeer langs de vogelkijkhut bij de West- plaatbuitengronden. Goeree-Overflakkee heeft vele prachtige plekken waar men naar vogels kan kijken. Daarmee zal ik u als natuurliefhebber niets nieuws vertellen. De aanwezigheid van water (zoet, brak en zout) en de verscheidenheid aan landschappen (natuurgebieden, open polders en kreken) trekken gedurende het gehele jaar veel soorten vogels aan. Naar idee van de Vereniging Natuurmonumenten afdeling Deltakust, heeft het ISGO (Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee) in samenwerking met de NLGO en de IVN-afdeling Goeree-Overflakkee een Vogelspotroute samengesteld. Als basis voor deze zoge naamde themaroute is het fietsroutenetwerk gebruikt, dat in april 2006 officieel in gebruik is geno men. De vogelspotroute bestaat uit drie deelroutes van respectievelijk 33, 44 en 60 kilometer lang, verdeeld over west. midden en oost. Maar men kan natuurlijk ook de route inkorten. Krijn.Tanis, Kees van 't Zelfde. Dick Wilbrink, Esther en Leo Linnartz van de NLGO hebben geïnventariseerd waar mooie vogelkijklocaties liggen. Daarnaast is aangegeven welke soorten vogels daar zoal voor komen. Anne Marijke Elema van het ISGO heeft vervolgens met deze informatie de drie routes sa mengesteld. In totaal zijn er 26 punten aangegeven waar het goed vogels kijken of beter gezegd "vogel spot ten" is. Niet alle locaties liggen vlak langs de rou tes van het fietsroutenetwerk. Dus soms zal er even een stukje moeten worden gelopen om bij een vogelkijkhut te komen. Gelukkig staat daar meestal wel een bankje en kan er meteen even worden uitgerust en een boterham gegeten. Voor de jonge fietsers onder ons heeft Sarette Bakelaarvanhet I VN een werkblad samengesteld met een viertal leuke, leerzame vogelopdrachten. Hiermee is ook een wens van de VVV-kantoren in Middelharnis en Ouddorp in vervulling gegaan om ook kinderen iets aan te kunnen bieden. Na tuurmonumenten heeft enkele verrekijkers en vogelboekjes ter beschikking gesteld. Onder betaling van borg kunnen deze via de VW-kan- toren tijdens de fietstocht worden meegenomen. De routebeschrijving kost 1,- per stuk. Al met al drie mooie routes met voor elke fiet ser wat wils. De vogelspotroute is de zevende the maroute die tot nu toe is uitgebracht. Met subsidie van de Europese Unie. Leader Netwerk Neder land. een financiële bijdrage van het ISGO na mens de regio en de inzet van vele vrijwilligers werd dit project mogelijk gemaakt. Andere routes in deze serie zijn:Tulpenroute, Boerderijenroute, Akkerranden- en bloemzaadteeltroute. Molen route, Kerkenroute en de RTM-route. Voor meer informatie over themaroutes of an dere projecten die in het kader van de gebiedsge richte aanpak Goeree-Overflakkee worden uitge voerd, kunt ucontact opnemen met Anne Marijke Elema, tel: 0187-488124 of ame.elema@isgo.nl 60

Sterna | 2007 | | pagina 30