Schouw en-Duiv eland Activiteiten Natuur- en Vogelwacht Excursies Zaterdag 27 oktober 2007 - Paddestoelen Locatie Gadra Verzamelen Parkeerplaats Gadra Start :09.30u. Leiding Ine van de Ven Kleding Wandelschoenen Als je er echt de tijd voor neemt en heel stil kanzit- ten, dan kun je ze zien: kabouters die in padde stoelen wonen. Trouwens, alle paddestoelen kun je gewoon eten! En paddestoelen zijn er niet al leen in de herfst,maar het hele jaar. Zin of onzin? Tja. er bestaan heel wat indianen verhalen over paddestoelen. Als u wilt ontdekken wat waar is en wat niet, dan moet u op 13 oktober met Ine van de Ven mee. Gadra is al geruime tijd één van de beste plaatsen op ons eiland om pad destoelen te bekijken. Grote kans bijvoorbeeld dat u de fraaie vliegenzwam daar gaat zien. Zondag 4 november 2007 - Trekvogels Damaanzet Schouwen Locatie Damaanzet Schouwen Verzamelen Parkeerplaats einde Kampweg Westenschouwen Start :08.50u. Leiding Vogelwerkgroep: LeoTromper, GijsvandenEnde Kleding Wandelschoenen Van half september tot ver in november is de lucht boven ons eiland één grote snelweg van vogels die richting zuiden vliegen. Een tocht die voor som mige soorten slechts een paar honderd kilometer kan zijn, voor andere vele duizenden. En ons ei land ligt uiterst strategisch om volop van die trek te genieten. Vooral langs de kustlijn wordt de trek nog eens extra gestuwd. Al enige tientallen jaren verricht de Vogelwerkgroep tellingen van de trek op deze locatie. En elke dag biedt verrassingen. Een prachtige gelegenheid om het fenomeen vo geltrek van nabij te beleven. 13 januari 2008 - Roofvogels Bommenede Locatie Bommenede Verzamelen einde Veerdijk Zonnemaire Start :09.30u. Leiding Vogelwerkgroep: Willem Post, Theo de Kuiper, Bert Kleijn Kleding Wandelschoenen, warme kleding Als u een beetje interesse heeft in de natuur is het u niet ontgaan dat de meeste roofvogels in aantal zijn toegenomen. Een tiental jaar geleden was de waarneming van een Slechtvalk zeldzaam. Nu kun je er op één dag meerdere zien op ons eiland en broedt de soort zelfs in Nederland. En dit ver haal geldt voor meer roofvogelsoorten. Kortom; de trefkans is veel groter geworden. Bommenede staat voor het derde achtereenvolgende jaar op uw excursie-menu. Eenvoudig omdat de afgelo pen jaren de excursie een groot succes bleek. De buitendijkse schorren en slikken enerzijds en het polderland met opgaand geboomte anderzijds bieden kans op een mooi palet aan soorten 62

Sterna | 2007 | | pagina 32