Jaarverslag 2006 Vogelringstation Nebularia Het vergt enige ervaring om een vogel netjes uit het net te halen. Hier één van de 195 gevangen Fitissen (lichte poten! Foto: Marcel Schildwacht. M. Schildwacht en A. van Ree Jaarlijks wordt in de Sterna verslag gedaan van de activiteiten en resultaten van de ringers op de vinkenbaan te Westenschouwen. Een overzicht met actuele resultaten is ook op het internet te vin den, Onderhoud Buiten het reguliere onderhoud, hadden we ook met extra en onverwacht onderhoud te maken. Op 24 juni hebben we het lekke dak van de vinkershut van een nieuwe dakbedekking voor zien. Tevens moesten we in 2006 een nieuwe water bron aan laten leggen. De oude waterpomp trok bijna geen water meer en het water uit de oude wa terbron was ook van bedenkelijke kwaliteit. Nadat de oude pijp was verwijderd, werd ook dui delijk waarom de waterkwaliteit zo slecht was en er vrijwel geen water omhoog waste pompen. Het 30 jaar oude filter was volledig dichtgeslibt en ver roest. Tot overmaat van ramp hebben we het afgelo pen seizoen ook nog te maken gehad met blikse minslag. Veel electronische apparatuur heeft daardoor te veel spanning gekregen en is kapot gegaan. Een accu, drie cd-spelers, veel meetappa ratuur moesten worden vervangen. Het was de eerste keer dat we met blikseminslag te maken hebben gehad, maar voor ons wel direct een aan leiding om bliksemafleiders aan te leggen en de apparatuur te beveiligen. Vangstperiode en bezetting In het voorseizoen werden er al een paar vang dagen georganiseerd met enkele mistnetten. Vanaf 7 juli is de vinkenbaan voor het najaar op gebouwd en werden alle mistnetten en slagnetten geplaatst. Op 22 november werd de vinkenbaan afgesloten. De volgende ringvergunninghouders waren het afgelopen jaar actief op de baan: Hennie van Buren. Gert van der Gaag, Cor Oskam, Leen van Ree,Ton van Ree, Marcel Schildwacht, Aad Vuyk en Wout Vuyk. Ook in 2006 heeft Harm Blom meegedraaid als "ringer in opleiding". Tevens hebben we regelmatig een beroep mogen doen op de diensten van Bert Kleijn als assistent. Ook zijn er het afgelopen seizoen diverse bezoekers en do nateurs op de vinkenbaan geweest. 37

Sterna | 2007 | | pagina 7