Over de landslakkenfauna is geen bijzonder heid te melden. Het betreft uiterst algemene soor ten, waarvan alleen de Fijngeribde grasslak enig belang heeft als Rode-Lijstsoort en als kenmer kende soort van duin en kust. Onze dank gaat uit naar Staatsbosbeheer voor het bezoek aan het natuurterrein Zouten en Zoe ten Haard en voor de toegestuurde informatie. Daarnaast wil ik Jaap Woets bedanken voor de aanvulling van het concept. Provincie Zeeland, 1993. De vegetatie van Noord- Zeeland (samenst.: W. van Wijngaarden). - Provincie Zeeland, Middelburg. Tirion, I., 1753. Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden; Dl. 10. Beschryving van Zeeland., Isaac Tirion, Amsterdam. (Herdruk: Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1966). Literatuur Alta, H. W.M. Docters van Leeuwen, 1946. Gallen- boek. - Bibl. NNV/Breughel Uitg., Amsterdam. Bakker.T.W.M.. J. A. Klein F.J. van Zadelhoff, 1979. Duinen en duinvalleien. - Pudoc, Wageningen. Boer, RJ. de, 1973. Landschapsoecologisch onderzoek in het duingebied van Schouwen (interim rapport). - Scriptie RU-Utrecht. Gittenberger, E., c.s., 1998. De Nederlandse zoetwa- termollusken. - Nederlandse Fauna 2,Naturalis, KNNV, EIS, Leiden. Haperen, A. van, 20007. De duinen van Schouwen en Walcheren. In: Aan de monding van Maas en Schelde, na tuurgebieden in Zuidwest-Nederland. - Staatsbosbe heer, Middelburg. Vlakke schijfhoren Hippeut is complanatus Soortenlijst mollusken Zouten en Zoeten Haard en zeereep, Renesse (km-hok 45-418); inventarisatie 23-10-2007, Slakkenwerkgroep KNN V-Afd. Bevelanden levend dood juv ad juv ad Landslakken Arion subfuscus Bruine wegslak 1 - - - Candidula gigaxii Fijngeribde grasslak - - 1 - Cepaea nemoralis Gewone tuinslak 4 5 2 1 Cochlicopa sp. Agaathoren - - 1 - Deroceras laeve Kleine akkerslak 1 - - - Deroceras reticulatum Gevlekte akkerslak 1 1 - - Moncicha ccinticinci Grote kartuizerslak 4 4 - - Oxy chilus draparnaudi Grote glansslak - 1 - - Oxyloma elegans/sarsii Slanke barnsteenslak s.l. 1 - - - Succinea putris Gewone barnsteenslak 1 - - - Vallonia costata Geribde jachthorenslak 1 - - - Zoetwaterslakken Anisus vortex Draaikolkschijfhoren 3 - - - Gyraulus albus Witte schijfhoren 22 5 - - Hippeutis complanatus Vlakke schijfhoren 11 - - - Radix ovata/peregra Ovale poelslak s.l. 5 - - - 84

Sterna | 2007 | | pagina 22