Redactie I jxi^BEW. ExT/NJ E LBV)^ Prachtige beesten die Damherten. In het duin zorgen ze voor een natuurlijke begrazing. Maar er zijn ook mensen die ze liever niet zien, in elk geval niet in hun bloementuintje of boomgaard. Dan zijn er al vlug te veel. Honderden zouden er zijn op de Kop van Schouwen. Jagers hebben een afschotzone toegewezen gekregen die grenst aan het natuurgebied en min of meer samenvalt met de strook van bebouwing en campings Foto: Henk Harmsen. Zo tegen het jaareinde is het haasten om nog een Sterna op de rails te krijgen. De tijd voorbij ge vlogen en druk, druk, druk. Weer al even geleden dat een minister het begrip 'onthaasten' lanceer de. Een mooi woord en af en toe probeer je dat ook in de praktijk te brengen. Zo 's ochtends met een bak koffie achter de krant aan mijn leesver- slaving toegevend lukt dat doorgaans aardig. Wel heb je vervolgens het gevoel teveel tijd verdaan te hebben en moet ik me haasten om niet al te ver achter te komen op de altijd te optimistisch inge schatte schema's. Vervolgens op de mail een aan tal berichten waar je graag op wilt reageren, wat veel tijd opslokt die ook al niet was ingecalcu leerd. Gelukkig brengt de 'verplichte maandelijkse watervogeltelling" van de Krammer weer een stukje buitengebied in beeld. Met deze keer leuke waarnemingen als een invallende Roerdomp en een Rosse Franjepoot dobberend langs de steen glooiing, verder Smienten, Brilduikers en veel Dodaarsjes. Een vogelrijk gebied, die Krammer. Ja zeker, ook heel veel Grauwe Ganzen, ook De redactie wenst de lezers een gezond en gelukkig 2008 met veel natuurgenot langs de hele duim-afiHTTjat li jktvTagen om moeilijkheden. 's zomersT©e»««g4tsetIssiestof, ook over de wa terkwaliteit. Thuis zit er zoals bijna altijd een driftig pikkend Heggemusje, Merels doen hun best op Burghse peren, ganzengesnater in de lucht en een Boom kruipertje op de stam van de moerbei. De kou ontwend, was het buiten even wennen aan een snijdende wind; binnen aangenaam bij de houtkachel die nu goed trekt en een intense warme gloed uitstraalt. De media brengen we reldproblemen van klimaatopwarming, honger, onderdrukking en oorlogen, terwijl wij ons als verwende jongetjes druk maken om een dorps bosje dat de gemeente in het kader van het groen- beleid sloopt. Een groene omgeving draagt bij aan gezondheid en welzijn. Sommigen kunnen daar pas van genieten wanneer alles op rijtjes staat en keurig omgespit en aangeharkt is. Hoe de lezers van de Sterna van hun omgeving genieten zal sterk verschillen, maar hopelijk kun nen ze allemaal wat van hun gading in ons tijd schriftvinden. CdK 65

Sterna | 2007 | | pagina 3