Ed Leeflang De drieteenstrandloper niet in het slik van de sloten weg te zakken. In de polder Schouwen waren vóór de Herverkaveling veel meer sloten om het drassige land te ontwate ren. De jachthonden droegen het wild aan, ik denk dat het Hazen zijn en rechts Fazanten. De drijvers hebben een weitas over de schouder. Het zijn van links naar rechts Leendert Kwant, Klaas Fokker, Koos Verton (met hoed). Piet Kwant (zittend), Van Sluis en Jan Kwant. De meesten zullen land arbeider zijn geweest. Een paar drijvers dragen nog de ouderwetse beenbeschermers of sunen. De foto werd gemaakt door mr. Anne Bolle achter de Brouwerij aan de Weststraat in Haam stede. Op de achtergrond zien we een karakteris tieke schuur en het kale Slotbos. De jacht was (en is?) duidelijk een aangelegenheid van mannen. Natuurlijk had ik nog liever de jagers in het veld laten zien, maar daar werden toen geen foto's van gemaakt. Met dank aan Wim de Vrieze van wie ik de foto mocht gebruiken en die veel informatie gaf. Wie leent mij een foto van helmplanters en van een zeekraalsnijder, palingpeurder ofstrandvisser? En er waren toch ook verzamelaarsters van kruiden Achttien jaar geleden verscheen een bijzonder themanummer van de Sterna met literatuur en beeldende kunst die een relatie met onze omgeving had. Daarin waren ook twee aansprekende gedichten van Ed Leeflang opgenomen. Op 17 maart overleed de dichter die in het verleden ook op Schouwen-Duiveland woonde, waar hij van 1962 tot 1974 als docent Nederlands was verbon den aan de RSG Professor Zeeman te Zierikzee. Ter herinnering aan hem worden deze twee gedichten nogmaals in de Sterna afgedrukt. Redactie De zee kan het niet helpen maar in weeën komt haar drift; voor haar opwelling wijkt hij, haar bedenking beent hij na. Van zijn bestaan verschijnt het vluchtig spijkerschrift, in scheve aanloopregels, haast kwatrijnen. En door haar plompverloren dweilen worden zij weggewist. Ieder spoor van zijn gedribbel moet verdwijnen, of hij zich in de drang om voort te leven zonder nadruk had vergist. Drie teenstrandloper. Foto: Henk Harmsen. 24

Sterna | 2008 | | pagina 26