In de perken rond de kerk hebben we nog even naar landslakjes gezocht, maar niets gevonden. Het was er kurkdroog. We liepen terug naar de auto. Daar vlakbij zijn we nog even langs de Stoof- weg gaan kijken, waar Barry eerder wat gekeken had bij aankomst en Grote kartuizerslakken ont dekte. Die zagen we daar dus met meerdere exem plaren in brandnetels en hoog gras zitten. Het was een gedeeltelijk gemaaide berm. Een poging om op de bodem nog wat te vinden was een misluk king door het dikke.droge pakket maaisel en het al te prikkerige nog staande gewas. Met deze actie werd onze zoektocht afgesloten.. Tot slot De resultaten van deze eenvoudige slakken- tocht mogen er zijn: liefst 24 levende soorten. De soorten in de tuin zijn bekenden in dat milieutype, met uitzondering van (de enige RodeLijstsoort!) Genaveld tonnetje. Onbewuste aanvoer van dit slakje is niet uit te sluiten. De soorten in de ring- sloot zijn algemeen in zoet water. Voor Zeeland is dat watertype eerder uitzondering dan regel, van daar dat deze waarnemingen toch de moeite waard zijn. Alle soorten kunnen hier makkelijk op natuurlijke wijze aangevoerd zijn. Echter, gelet op de aanwezigheid van waterplanten die haast zeker zijn aangevoerd van elders, is ook hier aan voer door de mens niet altijd uit te sluiten. Dank gaat uit naar de heer en mevrouw de Nobel, die gastvrijheid boden aan drie slakkenra- pers. Onderdruk: Grote karthuizerslak Soortenlijst mollusken tuin en ringsloot, Dreischor (km-hok 57-412): inventarisatie 21 -6-2008. Slakkenwerkgroep KNNV-Afd. Bevelanden. Soort levend juv dood ad juv ad landslakken huisjesslakken Cepaea nemoralis Gewone tuinslak 5 >10 - - Cochlicopa lubrica Glanzende agaathoren 10 - - Discus rotundatus Boerenknoopje 5 7 - -- Helix aspersa Segrijnslak 5 >10 2 1 Lauria cylindracea Genaveld tonnetje 2 9 -- -- Monacha cantiana Grote karthuizerslak >15 Oxychilus cellarius Kelder-glansslak 7 1 - - Oxy lorna elegans/ sarsii Slanke barnsteenslak s.l. 1 - - Trichia hispida Haarslak - 7 - 3 Vallonia costata Geribde jachthorenslak - 2 -- - landslakken naaktslakken Ar ion ater Grote wegslak >10 - - A rion hortensis s. 1. Zwarte wegslak s.l. 2 - - - BoettgeriÜa. pallens Wormnaaktslak 1 - - - Deroceras panormitanum Zuidelijke akkerslak 9 7 -- - Deroceras reticulatum Gevlekte akkerslak 1 - - Limax maximus Grote aardslak (Tijgerslak) 1 1 - - zoetwaterslakken Bathyomphalus contortus Riempje 13 4 2 Hippeutis complanatus Vlakke schijfhoren - 2 2 - Lymnaea stagnalis Gewone poelslak 3 2 1 Planorbarius corneus Posthorenslak 17 6 3 Planorbis carinatus Gekielde schijfhoren 7 1 3 - Radix ovata/peregra Ovale poelslak s.l. 8 -- 13 - Sta gni cola palustris s. 1. Moeraspoelslak s.l. 2 4 2 zoetwatermossels Sphaerium corneum Gewone hoornschaal 3 1 -- -- 52

Sterna | 2008 | | pagina 22