Goeree-Overflakkee In memoriam Sam van Driel Waterschapsverkiezingen Op 7 juli 2008 is, op 60-jarige leeftijd, onverwacht Sam van Driel overleden. Sam was vanaf 1983 be stuurslid en vanaf 1985 tot 1990 voorzitter van de Vereniging voor Natuur en Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee. Hij heeft zich in die jaren met name ingespannen de vereniging te be trekken in overleg over de landschappelijke ontwikkelingen op Goeree-Overflakkee, zoals bijvoorbeeld de ruilverkavelingen die in die periode speelden. Het was moeizaam werk, maar legde wel de basis voor de activiteiten van de vereniging in latere jaren. Met name bij het ontwikkelen van een Natuurontwikkelingsplan in samenwerking met de provincie Zuid Holland, bij een sterke be trokkenheid in de gebiedsgerichte aanpak van de Kop van Goeree, bij de vertegenwoordiging in het Waterschap Goeree-Overflakkee, na geslaagde verkiezingen. En uiteindelijk ook bij de betrokken- heidin de gebiedsgerichte aanpak voor Goeree-Overflakkee en bij betrokkenheidbij toekomstvisies voor gemeenten en een structuurplan voor Goeree-Overflakkee. Daarnaast was Sam jarenlang leverancier van plantmateriaal voor de Koninginnedagmarkt te Som- melsdijk. Na zijn statutair toen nog verplichte afscheid uit het bestuur, maximaal 6 jaar kon iemand bestuurslid zijn, heeft hij het wel en wee van de vereniging steeds met interesse, maar ook op steeds grotere af stand gevolgd. Wij denken met dankbaarheid aan de inspanningen die Sam zich voor de vereniging getroost heeft. Bram Schrier, voorzitter Water Natuurlijk Tussen 13 en 25 november 2008 worden landelijke waterschapsverkiezingen gehouden. Water Natuurlijk zal aan deze verkiezingen meedoen. Wat is Water Natuurlijk? Dit is een partij/lijst die vanuit een aantal ondersteunende organisaties (o.a. Natuurmonumenten, Sportvisserij Nederland, De Landschappen) is opgericht om mee te kunnen doen met de waterschapsverkiezingen. Zij pre senteert zich onder de slogan: de groene waterschapspartij met hart voor blauw. Waar staat deze partij voor? Zij staat voor een beleid wat zich in de eerste plaatst richt op de veiligheid, maar wat heel goed kan samengaan met het stimuleren van natuurontwikkeling en recreatie. Dit alles voor maatschappelijk aanvaardbare kosten. Juist in een tijd waarin de druk van de economie (industrie, woning- en wegenbouw en landbouw) toeneemt in ons kleine en dichtbevolkte land moeten de natuur- en recreatieve belangen in het waterschap behartigd worden. We kunnen niet zonder (schoon) water. Wanneer water een ge vaar vormt of ons tot overlast is, moeten we het op een juiste manier opvangen of tegenhouden. Dit kan vaak voordeel opleveren voor natuur en re creatie: bijvoorbeeld natuurlijke waterberging. Een doelstelling waar Water Natuurlijk zich graag voor wil inzetten is het verbeteren van de water kwaliteit. Hierbij wil Water Natuurlijk zich hard maken voor een zo breed mogelijk draagvlak, waarbij de insteek is dat dergelijke projecten in samenwerking met agrariërs, sport- en beroeps visserij, natuurorganisaties en de recreatieve sec tor worden ontwikkeld. Als voorbeeld kan ge noemd worden het Volkerak-Zoommeer waar de waterkwaliteit slecht is ten gevolge van blauwalg. 61

Sterna | 2008 | | pagina 31