Schouwen-Duiveland Activiteiten Natuur- en Vogelwacht Is glashelder water zoals in de Grevelingen ook voor het Krammer-Volkerak weggelegd? Foto:Kees de Kraker. Door intensief overleg met alle betrokkenen zal er naar een oplossing gezocht moeten worden. Vanuit de regio Goeree-Overflakkee staan er twee kandidaten op de lijst (lijst nr. 2) van Water Natuurlijk voor de verkiezingen van Waterschap Hollandse Delta. Zij houden zich beiden actief bezig met natuurbescherming. Het zijn lijsttrek ker Tea Both uit Dirksland en Hendrik Baas uit Ooltgensplaat (nr. 6). Zij hopen dat u op één van hen uw stem gaat uitbrengen. Voor meer informa tie: www.waternatuurlijk.nl. Vanuit Schouwen-Duiveland staan er eveneens twee kandidaten op de lijst van Water Natuurlijk (lijst 4) voor de verkiezingen van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het zijn Gert-Jan Buth (nr. 3) en Ted Sluijter (nr. 5). Ook zij vertrouwen op uw stem! Zondag 30 november 2008 Zeevogels Brouwersdam Locatie: Brouwersdam Verzamelen: Spui.zeezijde Start: 10.OOu. Leiding: Vwg- LeoTromper,Vincent Krans Kleding: Warm, wind-waterdicht, wandelschoenen. In de warmere maanden wordt deze locatie druk bevolkt door duizenden watersporters uit ons land en de ons omringende landen. De veelheid aan witte kentekenplaten geeft deze plek dan ook wel de naam Deutsche Bucht. In de wintermaan den is het iets rustiger en komen natuurliefheb bers meer aan hun trekken. Op zee altijd futen, aalscholvers, zaagbekken en meeuwen. Op de dam bijna altijd Steenlopers en Paarse Strandlo- pers. Maar met vogels weetje het maar nooit. Een langszeilende Jan van Gent of jagende Slechtvalk zou ons zó maar kunnen verrassen. Vergeet de verrekijker niet want dan zie je toch veel meer de tails. De Vogelwerkgroep zorgt voor een paar te lescopen! Zondag 25 januari 2009 Roofvogels Bommenede Locatie: Bommenede Verzamelen: einde Veerdijk Zonnemaire Start: 10.00u. Leiding: Vwg - Bert Kleijn.Theo de Kuiper Kleding: Warm, wind-waterdicht, wandelschoenen. Bert en Theo: Never change a winning teamDeze uitstap mag je niet missen. Na drie succesvolle voorgaande edities staat ook dit jaar Bommenede op het menu. De excursie biedt een fraai zicht op zowel de kale als deels begroeide slikken van Bommenede en het achterliggende akkerland. Met de opgaande struwelen en zelfs bebossing in de buurt,zijn bijna alle biotopen bij de hand om een mooi palet aan soorten waar te gaan nemen. Al veel leden hebben hier hun hart opgehaald aan Slechtvalk, Blauwe Kiekendief en Buizerd. Kun je ze niet uit elkaar houden? Verwonder je dan over de enorme veld kennis van de excursieleiders van vandaag en troost je met de gedachte 'al doende leert men' 62

Sterna | 2008 | | pagina 32