Goeree-Overflakkee Terreinbeheer Actieve vrijwilligers. Deze foto en volgende: Kees van 't Zelfde. Kees van 't Zelfde Een activiteit van de vereniging die al jaren elke winter plaatsvindt. Dit jaar zijn er weer zeven werk dagen geweest. Steeds weer met wisselende weersomstandigheden. De wilgen aan de Blomweg en de Hofdijksweg te Ouddorp werden weer geknot. Door de geringe opkomst bij de Blomweg moest daar een extra dag aan worden besteed. Jammer, want dit ging ten koste van een ander natuurelement. De grote opkomst bij de Hofdijksweg zorgde ervoor dat het een karweitje van "nietswas. Hard werken hoeft niet, doorwerken wel. Gelukkig geeft onze opper Cees steeds op tijd het juiste sein voor de koffie, één van de leukste momenten voor de vrijwilligers. Natuur belevenissen worden uit gewisseld en het natuurbeleid van de gemeentes en instanties onder de loep genomen. Dit jaar zijn er 173 wilgen geknot of op- ge snoeid, is van een 'hoagte' van 200 meter alle op slag weggehaald en werd 100 meter oeverzwaluw- wand onderhouden. Ofwel ruim 400 uur op vrijwillige basis in de Natuur gewerkt. Dit verte genwoordigt een bedrag boven de 10 duizend euro! In maart 2008 is een begin gemaakt met het op knappen van 'hoagtes' in de Westduinen. Jaren- langis hier geen goed onderhoud aan gepleegd. Er is met het Zuid-Hollands Landschap afgespro ken, dat we daar de komende jaren iets aan probe ren te doen. Het open duinterrein ligt ten westen van Ouddorp aan de Oudelandseweg, Westduin weg, Lange Dijk en Klepperweg. In het noorden wordt het duinterrein doorsneden door de Klare- beekweg, die als toegangsweg dient voor het ma rinezendstation in het terrein. In het westen grenst het terrein aan jong open polderland, het oostelijke deel grenst aan oud agrarisch gebied met een meer besloten karakter (Schurvelingen- gebied). In het Schurvelingengebiedis recent ter- 91

Sterna | 2008 | | pagina 29