(natuurlijk een meter of vier van de slagnetten af) volgde er nog een spannend kwartiertje. Uiteindelijk werden alle vier de vogels onder het slagnet gevangen, maar helaas wist er één een klein gaatje te vinden en ontsnapte onder het toe ziend oog van de toegesnelde ringers.Twee Ortolanen wer den er in 2008 gevangen. Overige vangsten In 2007 werden 5.966 vogels, verdeeld over 74 (onder soorten gevangen wat een soortenrecord opleverde. In het verslag van 2007 schreven we dat het soortenrecord wel even zou blijven staan! In seizoen 2008 werden 8.826 vogels ge vangen, waarvan er 8.783 werden geringd. Dit aantal was verdeeld over 77 (onder)soorten. De Sperwer vloog zeer regelmatig over, maar kon helaas niet vaak worden geringd. Er werden er uiteindelijk 6 ge vangen tegen 13 in 2007. Een familie Torenvalken passeerde de vinkenbaan, zag daar veel vogelactiviteiten die ze asso cieerde met voedsel, en liet zich stuk voor stuk vangen. Een jonge man Torenvalk liet zich niet afschrikken en liet zich binnen enkele dagen, meerdere malen per dag vangen. Uit eindelijk hebben we de vogel naar Walcheren gebracht en daar maar los gelaten. Er waren enkele avonden met goede vangsten van Water rallen. Werden er in 2007 nog65 gevangen,in 2008maar liefst 103. Leuke bijvangsten waren natuurlijk de twee Porselein hoentjes, respectievelijk de 3e en 4e voor de vinkenbaan. Verder werden er 's nachts een Kerkuil, Ransuilen en een Velduil (de 2e ooit) gevangen. Een andere"nachtsoort"isdeVeldleeuwerik.DeVeldleeu- werik wordt overdag vrijwel niet meer boven de vinkenbaan Het gebeurt niet vaak dat Ransuil en Kerkuil in dezelfde nacht gevangen worden. Foto.VRS Nebularia. waargenomen en dus ook niet meer overdag gevangen. Het aantal 's nachts gevangen Veldleeuweriken is door de intensivering van de nachtvangsten, toegenomen tot 99 gevangen vogels. De Grote Gele Kwikstaart neemt iets in aantal af. Zagen we vanaf begin 2000 een explosieve groei in het aantal Grote Gele Kwikstaarten, met een piek in 2005 met 322 exemplaren, de laatste driejaar schommelen de aantal len rond de 170 vogels. De Nachtegaal zakte naar een be denkelijk niveau van 15 gevangen vo gels. Gezien het tijdstip dat we op de vinkenbaan zijn gestart, een diepte punt. In sommige jaren werden er wel eens minder Nachtegalen gevangen, maar werd er pas na de trekpiek van de Nachtegalen gestart met de vangst. Na enkele jaren met minder dan 1.000 Goudhanen, is in 2008 de grens van duizend weer ruim overtroffen. In 2008 zijn er maar liefst 1.686 gevangen, waarvan alleen al in oktober 1.466. Zowel de Vink als de Keep deden het in 2008 weer eens ouderwets goed. Met aantallen van respectievelijk 428 en 186 kwamen de aantallen van voor 2000 weer in het zicht. Voor de Kneu lij ken de goede tijden op de vinkenbaan echt voorbij. Met drie gevangen vogels in 2008 zijn we de afgelopen zes jaar op een redelijk constante lijn gekomen van minder dan 5 vogels per seizoen. Dit staat in een schril contrast met de vangsten van voor 2000 toen er regel matig meer dan 100 vogels per seizoen werden gevangen. Terugmeldingen Westenschouwen Hieronder volgt een selectie uit te rugmeldingen van vogels die geringd zijn op de vinkenbaan te Westenschou wen of die elders geringd zijn en door ons op Westenschouwen zijn terugge vangen. We beginnen met de vogels die door ons op de vinkenbaan te Westen schouwen zijn geringd. 10

Sterna | 2009 | | pagina 12