Schouw en-Duiv eland Activiteiten Natuur- en Vogelwacht De Veldleeuwerik is vrijwel verdwenen, maar ook de Graspieper (boven) is sterk achteruitgegaan in het akkerland. Foto: Henk Harmsen. Vroege Vogelexcursie - Schelphoek Donderdag 21 mei Locatie: Schelphoekbos Verzamelen: parkeerterrein (gras) pal westelijk van restaurant De Schelphoek (ligt tegenover het verharde parkeerter rein van het restaurant zelf) Start: 05.00 uur Leiding: VWG-Mario de Vlieger. Theo de Kuiper.Ted Sluijter Kleding: Waterdichte wandelschoenen, plas tic zak (oid) om even op te zitten Een afwijkende locatie dit keer! Het Schelphoek bos wordt volwassen en dat is te merken aan de ge varieerde broedvogelbevolking. Tijd voor onze vereniging om daar eens poolshoogte te gaan nemen tijdens deze traditionele geluidenexcursie op Hemelvaartsdag. We verzamelen vroeg, tja...de piek van de vogel zang valt nu eenmaal zo rond zonsopkomst. Vroeg uit de veren dus. Maar als het weer een beet je meezit volgt de beloning als vanzelf. De begeleidende leden van de Vogelwerkgroep hebben al geoefend. Zij beginnen meestal al in maart met hun broedvogelonderzoek en daarbij zijn de geluiden een onmisbaar hulpmiddel. Jaarvergadering - Vrijdag 22 mei 2009 Aanvang 19.45 uur in Ecoscope. Renesse Voor de pauze vindt het formele gedeelte plaats met de bekende onderdelen als ingekomen stuk ken, verslag kascommissie en verkiezing bestuur. Na de pauze is Chiel Jacobusse van Het Zeeuwse Landschap bereid gevonden een presentatie te verzorgen, getiteld: Akker- en weidevogels in Zeeland, alle reden tot zorg. Chiel is een boeiend verteller en duikt diep in zijn onderwerp. Als praktisch natuurbeschermer probeert hij oplossingen te vinden. Leden en belangstellenden worden van harte uit genodigd voor deze bijeenkomst. Laat uw gezicht eens zien, is goed voor het verenigingsgevoel! 28

Sterna | 2009 | | pagina 30