Goeree-Overflakkee Excursies Goeree Excursies Flakkee Nieuw redactielid Sterna eens niet dicht op elkaar in rijtjes geplant maar in wildverband en direct op eindafstand, zodat er nauwelijks gedund hoeft te worden. Dit heeft als voordeel dat de bomen en struiken met veel licht en ruimte kunnen uitgroeien en er ook nog ruimte is voor spontane vestiging van allerlei soorten. Aan de zuidelijke bosrand zijn veel struiken ge plant zoals sleedoorn, wegedoorn en meidoorn. Deze worden afgewisseld door fruitbomen als peer, appel en zoete kers. Pas dieper in het bos staan de grotere soorten als zomereik,zomerlin- de, witte abeel, schietwilg en gladde iep. Er zijn in hammen gemaakt zodat er beschutte plekken ontstaan voor bijvoorbeeld insecten. Door het bos komt een slingerend wandelpad te lopen en er is een paddenpoel aangelegd. Dijken Preekhil - Donderdag 4juni De mooiste dijken van Zuid-Holland (flora en fauna) en de historie van de Preekhilpolder Verzamelen: 19.00 uur aan de Blomweg in Oud dorp bij het infopaneel aan de westzijde. Kleistee - Dinsdag 30juni Zandwallen en schurvelingen, het gebruik de his torie van een uniek cultuurlandschap met hun flora en fauna. Verzamelen: 19.00 uur,Dirkdoensweg nr 33, Oud dorp (Ingang: Careyn). Kwade Hoek - Zaterdag 12 september. Een levendig landschap verleden en heden met hun wisselende flora en fauna. verzamelen: 9.30 uur bij Ingang Kwade Hoek (plaatje) einde Oostdijkseweg InlichtingenKrijn Tanis 0187-681045 Vermist Nikon Kamera D80 (zwart) nr. 4543915 Nikon lens AF 18-200 mm nr. 2817086 plus toebehoren, in groen blauwe tas Plaats: Stellendam, Meester Snijderweg buiten haven langs dijk, of: hoek Haveneind - Meester Snijderweg. Vermist op 10 april 2009 Indien gevonden heel graag bericht! email: lvandereb@kpnmail.nl of tel: 071 - 5172178 06 - 42612403 Tot slot Aan het eind van een ochtendje hard werken door de scholieren bleken we enkele bomen te kort te komen. Er is toen voor gekozen om deze gaten te vullen met enkele walnootbomen, een soort die het door de klimaatsverandering steeds beter doet in Nederland. Door de grote afwisse ling aan inheemse soorten met hun bloesem en vruchten zal het nieuwe bos een enorme aantrek kingskracht hebben op vogels en insecten. Maar natuurlijk is iedereen welkom om de vruchten te plukken van dit bijzondere belevingsbos. Esther en Leo Linnartz Het Groote Gat - Zaterdag 20 juni We kijken hier naar vlinders en libellen. Op deze locatie werd al eens de zeldzame Bandheidelibel waargenomen. Verzamelen: 14:00 uur, einde Veenweg,Ooltgens- plaat Liesbeth van Vliet redactielid namens de Vereni ging Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee is recent verhuisd naar de Extremadura in Spanje. De redactie wenst haar, haar man Henk Zweers en ons vorig redactielid Gert-Jan de Zoete met zijn vrouw een goede tijd. Hopelijk lukt het hun om daar succesvol een nieuw bestaan op te bou wen. Als vervanger van Liesbeth konden we Esther Linnartz-Nieuwdorp verwelkomen. Esther schreef eerder al voor de Sterna over vlinders en libellen in enkele gebieden op Flakkee. Wij hopen met haar dat de leden op Goeree-Overflakkee eens wat vaker naar de pen het toetsenbord grij pen om een aardig artikel te schrijven voor de Sterna. Redactie 30

Sterna | 2009 | | pagina 32