noordhoek van deze verdronken inlaag ligt het voor Zierikzee be kende 'strandje van Borrendam- me', genoemd naar de gelijkna mige boerderij aan het einde van de Kromme Kooiweg (thans Boerenweg). In het verzuilde Zierikzee van vóór 1950 kwamen hier vooral katholieken recreë ren en daarom werd het wel het 'Roomse strandje' genoemd. Bij de recente dijkverzwaring was aanvankelijk weinig aandacht voor deze traditionele zwem plaats, vooral omdat de ingeni eurs en uitvoerders 'van buiten' kwamen. Uiteindelijk kwam het goed. Ergens vóór deze kust zitten nog de restanten van het kasteel Weldamme in het zandige slik. Lang geleden heette de Boeren weg dan ook Weldamseweg. Langs het laatste deel van deze weg en iets hoger dan de omrin gende karrevelden bevinden zich de funderingen van landar beidershuisjes, die in het nieuwe natuurlandschap behouden zou den moeten blij ven. Het is op het kaartj e goed te zien waar de vroe gere dijk van 1553-1568 liep: de uitstekende stukjes dijk geven dat precies aan. Het zuidelijke dijkrestant heet Lockersnol, het noordelijke Kistersnol. Niet ver uit de kust ligt het Nunnenplaat- jes in de Oosterschelde. In het voorjaar zijn in de karrevelden vaak Tureluurs te zien, in het na jaar rusten allerlei trekkende steltlopers tussen de roodkleu- rende zeekraalplantjes. In de Cauwers Inlaag (1726) is veel grond weggehaald, maar toch zijn er nog eilandjes aanwe zig. Ze zijn een veilige broed plaats voor Visdiefjes en Kok meeuwen. GijsvandenEndevan de Vogelwerkgroep spant zich al Fragment topografische kaart 1914 3

Sterna | 2009 | | pagina 5