Jaarverslag 2008 Vinkenbaan Westenschouwen Het seizoen begon in augustus met storm en heel veel regen. De vinkenbaan lag er verlaten bijFoto. VRS Nebularia. Cor Oskam, Ton van Ree en Marcel Schildwacht Jaarlijks wordt in de Sterna verslag gedaan van de activiteiten en resultaten van de ringers op de vinkenbaan te Westenschouwen. Een overzicht met actuele resultaten is ook op het internet te vin den. Stichting Vogelringstation Nebularia is in 1959 opgericht. De stichting heeft als doel vogels te rin gen voor wetenschappelijk onderzoek om deze uiteindelijk beter te kunnen beschermen. In 1960 is er een vinkenbaan aangelegd bij Westenschouwen. Onderhoud, vangperiode en bezetting Het seizoen begint altijd met een onderhouds- dag in het voorjaar. Op 16 februari werd de tradi tionele "bomendag" of onderhoudsdag georgani seerd. Staatsbosbeheer stond 's morgens weer klaar om met ons enkele eiken te zagen en deze naar de vinkenbaan te brengen. Daar werden de "nieuwe bomen"rond de druip "geplant". Van het gaas werd ook in 2008 weereen deel vervangen. In de loop van 2008 hebben we met medewerking van Staatsbosbeheer een accu-oplader mogen plaatsen in de "juttersbunker". Deze voorziening brengt ons veel gemak omdat we nu eenmaal voor onze stroom afhankelijk zijn van zonnepanelen en wind. De stroomopbrengst via de zonnepane len en de windmolen is vanaf oktober niet toerei kend om het stroomgebruik te compenseren. Een accu-oplader in de "juttersbunker" biedt ons dichtbij een "oplaadstation" en minder gesleep met accu's naar Krimpen aan de Lek. In het voorseizoen werden er al een paar vang dagen georganiseerd met enkele mistnetten. Vanaf 9 juli is de vinkenbaan voor het najaar op gebouwd en werden alle mistnetten en slagnetten geplaatst. Op 23 november werd de vinkenbaan afgesloten. De volgende ringvergunninghouders waren het afgelopen jaar actief op de baan: Hennie van Buren, Gert van der Gaag, Roel Meijer, Cor Oskam, Leen van Ree, Ton van Ree. Marcel Schildwacht. Aad Vuyk en Wout Vuyk. Als assis tent ringer waren Harm Blom, Dolf van der Gaag en Bert Kleijn actief.Tevens hebben we regelma tig een beroep mogen doen op de diensten van Hennie Ravensteijn. Zoals gebruikelijk zijn er dit seizoen weer diverse bezoekers en donateurs op de vinkenbaan geweest. 8

Sterna | 2009 | | pagina 10