Korte bijdragen Goudhaantje Afgelopen ouderwetse winter werden we ver rast door een Goudhaantje dat wekenlang ons terras bezocht op zoek naar iets eetbaars. Al gauw had hij (of zij?) in de gaten dat de kruimeltjes onder de vetbol goed te eten waren en werden planten en bloempotten onder de vetbollen nauwkeurig onderzocht en geplunderd. Na een tijdje had hij in de gaten dat je ook rechtstreeks van de vetbol kon eten en sinds die dag zagen we hem geregeld op en onder de vetbol. Ook nadat het warmer werd kwam hij trouw terug naar ons terras. Aan het eind van de winter kwam hij op een gegeven moment niet meer opdagen. Waarschijn lijk vertrokken naar zijn broedgebied in het noor den. Leo Esther Linnartz Houtsnip als huisbewoner In de ochtend van 20 maart belde Nella aan de deur, met de vraag of ik wilde komen omdat er bij Miems van Citters een vogel binnenzat die ze niet te pakken kon krijgen. Het beest vloog van alles ondersteboven, vermoedelijk ging het om een Waterral. Gewapend met een vlindernetje ging ik even later naar het karakteristieke trapgevelhuis je van Miems wat verderop aan de Burghse Ring. Nella verzorgde de kat omdat Miems op vakan tie was en nu probeerde ze het beest uit de buurt van de vogel te houden.Deze zat in eenhoekje van de huiskamer, overal lagen veertjes. Het bleek om een Houtsnip te gaan. Een raadsel hoe die hier naar binnen was gekomen. Meest waarschijnlijk dat de kat de vogel uit de tuin heeft meegenomen. Tegen de achtermuur zat een kippetrappetje naar het wc-raam waardoor poes in en uit het huis kon. Het is vrij onwaarschijnlijk dat de snip zelf het trappetje is opgelopen en zo binnen is geraakt,on mogelijk is het echter niet. Voor een poes is zo'n Houtsnip een flinke vogel die je niet zomaar even meeneemt. Nadat de snip was bewonderd en ge fotografeerd is hij de lucht ingegooid, waarna de Bijzondere Slechtvalk Op Duiveland bij Kapelle langs de N 59 vond Rinus van 't Hof op 22 november 2008 een dode Slechtvalk als verkeersslachtoffer. Aan de hand van de afmetingen werd geconstateerd dat het een eerstejaars vrouwtje betrof. Rinus stuurde De dode Slechtvalk. Foto:Rinus van 't Hof. vogel koers zette naar het duingebied. Leek er goed vanaf te zijn gekomen. In het laatste nummer van Limosa stond toeval lig een stukje over de plaatsing van de ogen bij steltlopers. Bij de Houtsnip staan die merkwaar dig hoog in de kop, wat op de foto goed te zien is. Men verondersteld dat de soort hierdoor een gro ter blikveld heeft wat van belang is om mogelijke belagers tijdig op te merken. De Houtsnip vindt zijn voedsel vooral op de tast, bij oogjagers zoals plevieren is een lagere plaatsing meer in het ver lengde van de snavel, gewenst. Het blikveld voor de snavel wordt dan door beide ogen bestreken waardoor de prooi nauwkeuriger kan worden ge- localiseerd, omdat met beide ogen de diepte beter wordt waargenomen. Kees de Kraker De Houtsnip van Burghsering 12. Foto:Nella Padmos-Boot. Goudhaantje op vetbol. Foto:Familie Linnart:

Sterna | 2009 | | pagina 33