Schouw en-Duiv eland Activiteiten Natuur- en Vogelwacht Diapresentatie -Eenjaarnatuur in Zeeland Vrijdag 29 j anuari 2010 Locatie: Ecoscope. Renesse (naast het transferium: gratis en ruim parkeren) Tijd: 19.45u.-21.45u.incl. pauze (in museumcafé) Door: Wim Phaff Wim Phaff uit Middelburg behoeft nauwelijks een introductie. Een veelzijdig mens met een niet aflatende nieuwsgierigheid en liefde voor natuur. Met zijn eigen bedrijf Bio Art prepareert hij aller lei dieren voor particulieren en musea en tentoon stellingen en richt deze ook in. Wim maakt ook prachtige, soms levensgrote bronssculpturen. Deze worden tot ver over onze landsgrenzen in (natuur)musea tentoongesteld. De interesse van Wim Phaff is breed en strekt zich eigenlijk uit over complete voedselketens. Daar naast is hij een begenadigd en enthousiast vertel ler. Op deze avond neemt Wim ons in zijn presentatie een jaarrond mee door de natuur van Zeeland. Beginnend op een vroege j anuarimorgen in Vliss- ingen wanneer hij met een boot het ruime sop kiest. Aan de basis van de voedselketen met algen en plankton start dan zijn verhaal dat verder gaat over gewervelden zoals vissen. Aanspoelend op het strand komen planten aan bod. de insecten die daarop leven en amfibieën en reptielen die in onze Zeeuwse natuur voorkomen. Uiteraard krij gen ook vogels en zoogdieren de aandacht die ze verdienen. Kortom: sla de luie leunstoel deze vrijdagavond over en kom naar Ecoscope. dan komt u met een prachtig verhaal thuis! pelweg omdat er elk jaar mooie roofvogels te zien zijn. Bommenede ligt strategisch. Met de buiten dijkse gronden, het geboomte in de nabijheid en het open akkerland. Alles valt te verwachten. En als dat wachten te lang duurt is er altijd een interessant verhaal van kenners als Theo en Bert. Sta niet vreemd te kij ken als ze hun verhaal dan plots onderbreken met de kreet "daar! een Slechtvalk, duikend op een Watersnip" Hou de kijker dus in de aanslag! Voorjaar in de bol Dijkwater - Zondag 18 april 2010 Verzamelen: Weg door het Dijkwater Start: 09.00u. Leiding: VWG-MariodeVlieger&Vincent Krans Kleding: warm, wind waterdicht, wandelschoenen U let er al de hele maand op. Staalblauwe luchten heeft u minitieus afgespeurd. Maar helaas....nog geen Boerenzwaluw gezien. Maar ze zijn er echt al;bij Breskens zijn er al meer dan 1.000 langsvliegend geteld. Breskens is dan ook waarschijnlijk de beste plek om in Nederland de voorjaarstrek te zien. Één zwaluw maakt nog geen zomer, maar duizend wel voorjaar! Er zijn natuurlijk meer voorjaarsboden in de lucht. Ge lukkig zijn de 'diehards' van de Vogelwerkgroep aanwezig. Vrij wel ieder piepje van elke vogel ken nen ze en elk vliegbeeld. Toch makkelijk die le vende vogelboeken als excursieleiders. Excursies Roofvogels in de kijker Bommenede - Zondag 10januari 2010 Verzamelen: einde Veerdijk Zonnemaire Start: lO.OOu. Leiding: VWG- Theo de Kuiper Bert Kleijn Kleding: warm, wind waterdicht, wandelschoenen Op veler verzoek! Bommenede. Inmiddels voor het vierdejaar oprij de bestemming van onze uit stap in januari. En we gaan voor het lustrum. Sim- 91

Sterna | 2009 | | pagina 29