Donkere wolken,maar ook lichtpuntjes. Foto: Leo Tromper Redactie Het aantal leden van natuurbeschermingsorganisaties is in 2009 flink gedaald, berichtte het ANP. Nu is het niet zo dat bij onze verenigingen de recessie zo hard toesloeg, want er is een trouwe achterban. Wel is die achterban inmiddels sterk verouderd en is er weinig aanwas vanjonge leden. Hierdoor tekent zich, in elk geval op Schouwen-Duiveland, al jaren achtereen een gestage neergang van het aantal leden af. Het is voor veel verenigingen een bekend probleem, hoe kom je aan nieuwe aanwas? En hoewel we van wege de klimaatverandering te maken krijgen met steeds hogere temperaturen, waait er tegenwoordig in Zeeland een kille wind aangewakkerd door een anti-natuurbeschermingslobby. Behalve te genieten van de natuur in onze achtertuin en andere plekjes waar zoveel te zien valt.zuilen we duidelijker kenbaar moeten maken waarom die natuur zo waardevol is, waarom we niet zonder wil len en kunnen. Het jaar 2010 is door de VN uitgeroepen tot het jaar van de biodiversiteit. Een poging om een halt toe te roepen aan de voortdurende achteruitgang - het zeldzaam worden en verdwijnen van soorten - omdat hun natuurlijke leefomgeving steeds meer wordt aangetast. Op lokaal niveau kan iedereen zijn steentje bijdragen. Door natuurgids te zijn, als vrijwilliger actief bij het terreinbeheer, de natuur te volgen in een bepaald gebiedje, bestemmingsplannen kritisch te volgen, een vijvertje in uw tuin aan te leggen, ener giezuinig te leven, praatje met de buren,geld te doneren enz. enz. Als redactie zouden we het uiteraard op prijs stellen dat u zich inspanning getroost om uw natuurer varingen met onze lezers te delen. CdK De redactie wenst de lezers een vreugdevol en biodivers 2010 ^POElBU^S 65

Sterna | 2009 | | pagina 3