Toch liever duiven dan Huiskraaien? Het is niet de eerste keer dat de Rotterdamse duiven misnoegen wekken. Bij een eerdere gele genheid kwam het tot suggesties over de oorzaak van de populariteit van de stad bij duiven. Daarbij werd geopperd dat bij het Duitse bombardement van 14 mei 1940 vogels van duivenhouders vrij kwamen. Deze vonden in de ruïnes en op het door de stad lopende spoorwegviaduct prima nestgele genheid. Een feit is dat in schrijvers herinnering rond dat viaduct altijd duiven waren te vinden. Dit bouwsel had wellicht de functie van een Ecologi sche Hoofdstructuur voor verwilderde duiven. Dat gold en geldt trouwens evenzeer voor het me troviaduct en -stations in Zuid. Ook is het best mo gelijk dat de graanoverslagbedrijven in het haven kwartier veel duiven trokken. Dat er zich al jaren een grote concentratie bevindt op het Binnenweg plein, zal te maken kunnen hebben met de veel ge roemde frietjes van Bram Ladage, het ontbreken van autoverkeer en de overvloedig aanwezige broedgelegenheid. Maar wat er aan te doen? Slechtvalken Indien gemeentewerken ROTEB of anderen de Rotterdamse duiven gaan ruimen is dat ook niet voor de eerste keer. Zonder mij details te her inneren, weet ik zeker dat op het Binnenwegplein al eerder duivenvangers in de weer waren. Hoe men destijds de gevangen schepsels verdonkere maande, weet ik niet.Toen zomer 2009 een ambte naar 'met vergaande bevoegdheden', gemobili seerd door klagers, de ROTEB verzocht duiven te vangen en te laten inslapen, kwam vanuit de ge meenteraad een motie tegen deze 'inhumane en ineffectieve bestrijdingsmethode'. Een raadslid stelde, dat indien de oorzaak van de drommen 62 Slechtvalk met favoriete prooi. Fred Schenk fotografeerde deze vogel op de Hooge Platen met zijn mobieltje Gerard L. Ouwenee! Rotterdammers klagen over overlast die verwilderde duiven veroorzaken. Deze 'vliegende ratten' haalden in juli 2009 de raadszaal. Daar boden raadsleden tegen elkaar op met wijsheden over het duivenprobleem. Van die wijsheden stond ik niet paf. Geen lid van het college nam daarbij het woord 'Huiskraai' in de mond, een vogel die de wereldhavensteden stormenderhand verovert en daar dan problemen veroorzaakt, waarbij vergeleken de duiven van het Rotterdamse Binnenwegplein een kleutercabaretje vormen. Die Huiskraaien leven al bijna 20 jaar in Hoek van Holland, in feite Rotterdams territorium. Inmiddels heeft ook Den Haag de Huiskraaien als pro bleem ontdekt.

Sterna | 2010 | | pagina 24