Zeeland Zoogdieren in Zeeland Het boek is door een aantal leden van de werk groep geschreven en bevat inleidende hoofdstuk ken over zoogdieren en landschap, water, zoog dieren in de media, j acht, bescherming, ziekten en onderzoeksmethoden. Daarna volgt de bespre king per soort die het grootste deel van dezeatlas' in beslag neemt. Elke soortbespreking begint met een persoon lijke ervaring van de schrijver met de betreffende soort, waardoor de dieren wat meer tot leven komen. Naast het kaartje met de vastgestelde ver spreiding volgt per soort een vast aantal onder werpen: uiterlijk en herkenning,gedrag, versprei ding, in Zeeland en verder onderzoek. Het geheel is rijkelijk geïllustreerd met foto's en waar moge lijk ook met figuren die de trend in de mate van voorkomen gedurende de beschouwde periode weergeven. De verspreidingkaartjes van de be schreven soorten beslaan de periode 1989 - 2009. Voor zeezoogdieren zijn ook oudere historische waarnemingen opgenomen. Naast soorten zoals vleermuizen, knaagdieren, Mol, Egel, Konijn, Haas, Vos, Ree, Damhert, vindt u er de Gewone en Grijze zeehond, de Bruinvis en tal van andere zeezoogdieren. In totaal worden maar liefst 81 soorten behandeld. Adri de Groot, bekend van zijn Vogeldag- boek.nl schreef over deze uitgave: "Een prima boek dat voor het grote publiek ook als determi- natiegids dienst kan doen. Alle Zeeuwen zouden het moeten kopen - al was het alleen maar om de bescherming van dieren te steunen - evenals alle in zoogdieren geïnteresseerde Nederlanders en Vlamingen." Zoogdieren in Zeeland verscheen in de reeks Fauna Zeelandica die door Stichting Het Zeeuw se Landschap wordt uitgegeven. Eerder versche nen boeken over ondermeer dagvlinders,libellen, bijen en krabben en garnalen. Met de uitgave van deze serie beoogt Het Zeeuwse Landschap de kennis van de Zeeuwse Fauna te vergroten en daarmee een betere bescherming mogelijk te maken. 67 Jarenlang deed de Zeeuwse zoogdierwerkgroep onderzoek naar het voorkomen en de versprei ding van zoogdieren in Zeeland. De resultaten daarvan zijn vastgelegd in een boek dat afgelopen voorjaar werd gepresenteerd. BekkerJ.P. e.a. (red..), 2010. Zoogdieren in Zeeland Uitgave van Zoogdierwerkgroep Zeeland en Stichting Het Zeeuwse Landschap 248pagina '5,16,5x24 cm, harde omslag ISBN978949059203 5 19,90 voorleden van het Zeeuwse Landschap daarbij te bestellen voor€. 15 (incl. verzendkosten)

Sterna | 2010 | | pagina 29