Schouwen-Duiveland Wind, water Brouwersdam- Zondag 5 december 2010 Verzamelen: spui zeezijde Start: 09.30u. Leiding: VWG- Leo Tromper, Gijs van den Ende Kleding: warm en winddicht, wandelschoenen Ja, goed gezien. Dat vraagteken staat er niet voor niets in de aanhef. 5 december weetuwel, de Sint. Wat voor vogelverrassingen heeft hij in petto? De zeezijde van de Brouwersdam hoort bij de Voor delta. Ondiep en voedselrijk. Aalscholvers, futen, zaagbekken, brilduikers en zeeeenden weten dat maar al te goed. Met een beetje geluk gaan we die wel zien. Als we tenminste niet uit ons ondergoed waaien.... De Vogelwerkgroepleden zorgen voor een paar telescopen zodat vogels net buiten uw kij kerbeeld -wel meenemen natuurlijk!- toch nog binnen be reik komen. Roofvogels en ander gevederte Zondag 30 j anuari 2011 Locatie: Bommenede Verzamelen: einde Veerdijk Zonnemaire Start: 09.30u. Leiding: VWG-Theo de Kuiper Bert Kleijn Kleding: warm, wind waterdicht, wandelschoe nen HaEen lustrum voor deze excursie. En dat is niet voor niets. Bommenede en omgeving zijn nog steeds gevrijwaard van massarecreatie (houden zo!). Een stille hoek met fraai zicht op de Greve lingen en de polder. Er valt genoeg te beleven op vogelgebied.Tja....beloven doen we niets uiter aard. Maar u zou zo maar die Slechtvalk kunnen missen als u vandaag achter de geraniums blijft zitten. Of die mooie Blauwe Kiek. En die onbe antwoorde vraag die u al zo lang heeft over roof vogels .Theo en Bert weten er vast wel raad mee. Dus warme sokken aan en hupsakee, naar Bom- menee! Waterschapsverkiezingen 11 -23 november 2010 Dit keer krijgt u voor de stembusgang maar liefst bijna 2 weken. U gaat stemmen per post, dat is wel zo gemakkelijk. Laat uw stem niet verloren gaan bij deze verkiezingen! Uiteraard wilt u stemmen op een partij die het beste voor heeft met het waardevolle landschap en de natuur. Daarom verdient het de moeite om eens te kijken op de website van: www.waternatuurlijkzeeland.nl Brouwersdam - op 5 december krijgt u hier een paar mooie waarnemingen kado! Foto:Kees de Kraker. 78

Sterna | 2010 | | pagina 40