De Kleine vos was regel druk van vlinderschaarste daarmee niet wegge nomen. Een vlindertje hier, wat meer vlinders daar, maar doorgaans weinig minder algemene soorten en van de gewone vlinders lagere aantal len dan gebruikelijk. Het krekengebied bij Ou- werkerk springt er mede door de activiteiten van enkele waarnemers positief uit. t Plusj es en minnen Om met de plusjes te beginnen: met de Kleine vos lijkt het ietsj e beter te gaan. Een groot deel van het vlinderjaar kon de soort in klein aantal wor- den waargenomen. Al zag ik ze in het voorj aar en de zomer vrijwel alleen in het buitengebied, waar bloeiende distels favoriete nectarplanten zijn. Misschien nog wel eens goed om te benadrukken: het overgrote deel van de vlinders die we in onze tuinen zien, komt uit het buitengebied. In de tuin vinden ze beschutting en voedsel, slechts weinig vlinders planten zich hier voort. Het Groot dikkopje deed het naar mijn gevoel ook wat beter. Het is vooral een soort van ruige :ig te zien,maar altijd in klein aantal .Foto: Henk Harmsen. grasvegetaties en dijken, maar het valt op dat ze zich de laatste tijd wat vaker in tuinen laten zien. Tenslotte het Bruin blauwtje. Een weinig opval lend vlindertje waarvan de rups op ooievaarsbek- soorten leeft. Schaars en op de Rode Lij st, maar in Zeeland en op Goeree-Overflakkee in 2010 op veel plaatsen aanwezig. Daarmee ben ik al aan het eind van mijn lijstje aan plussen en volgt een lijst met soorten die in voorkomen weinig verschilden van voorgaande jaren. Duidelijke minnen waren behalve de al ge noemde trekvlinders de Koninginnepage die in het zuiden van Brabant dan wel een gewone ver schijning is, maar bij ons tot de dwaalgasten kan worden gerekend. Mij kwam geen enkele waarne ming ter ore. Verder minder Argusvlinders, Zwartsprietdikkopjes, Kleine vuurvlinders, Dag pauwogen, Bruine en Bonte zandoogjes, Land kaartjes, Gehakkelde aurelia's, Klein geaderde witjes en Koevinkjes. Al staat er voor de laatste soort een waarneming op de Veermansplaat, waarvan het Koevinkje nog niet bekend was. Be- 95

Sterna | 2010 | | pagina 17