is bekend dat sommige Schouwse Kerkuilen mus sen pakken en voorts is door verschillende agra riërs geconstateerd dat in de avondschemer net uitgevlogen jonge Spreeuwen te grazen werden genomen. Wanneer we het gewicht van de plooien meere kenen nemen de zwaardere soorten als Veldmuis en Noordse woelmuis een wat groter aandeel in van het Kerkuildieet en de spitsmuizen een klei ner deel. Hoewel spitsmuizen duidelijker minder ge wicht in de schaal leggen, dient hun rol niet onder schat te worden. Diverse voedselonderzoeken in West-Europa laten zien dat vooral Huisspitsmui zen relatief vaak gevangen worden in de moeilijke wintermaanden. Voorts kunnen ze extra belang rijk zijn in daljaren van de Veldmuis. Het üjkt waarschijnlijk dat beide zaken op Schouwen-Dui- veland ook spelen. Tot slot zou het een goed idee zijn om bij enkele kasten een webcam te hangen om te bezien of er ook prooien worden gevangen die slechts voor een klein deel in de braakballen terecht komen. Figuur 5. Percentage prooidieren in braakballen van Kerkuil van 10 locaties op Schouwen-Duiveland in 2006 (2107 prooien). Recent webcamonderzoek in Vlaanderen bracht aan het licht dat Kerkuilen veel meer Bruine Rat ten consumeren dan uit de braakbalanalyse naar voren komt. Het zou goed zijn te weten of dit ook op het eiland speelt. De bewoners van een locatie met Kerkuilenkast zijn altijd bijzonder geïnteresseerd in het wel en wee van de bij hun broedende vogels. Hier een meisje met jonge Kerkuil bij de familie Gast in Brouwershaven. Foto.Rinus van 't Hof. Kerkuildieet 2006 Gewone bosspitsmuis Dwergspitsmuis Huisspitsmuis Veldmuis Noordse woelmuis Bosmuis w Overig

Sterna | 2010 | | pagina 27