Goeree-Overflakkee Terreinwerkzaamheden 2010 Bij het schrijven van dit stukje hebben we nog één natuurwerkdag te gaan. We kunnen weer terug kijken op een succesvol jaar met veel activi teiten. In totaal zijn er zeven dagen door de werk groep georganiseerd. De gemiddelde opkomst per actiedag viel niet tegen, negen personen. Met als uitschieter de Natuurwerkdag. Maar deze is landelijk en geeft extra publiciteit. Gelukkig blij ven er elk jaar wel een aantal van "hangen bij de werkgroep. In totaal hebben we voor ruim 300 uur werk verzet, wat neer komt op zo'n 20.000. Steeds meer instanties doen een beroep op ons maar we moeten vaak "nee" verkopen. Het is en blijft een "vrije" tijd gebeuren. Ook dit jaar zijn er weer twee leden geslaagd voor het motorzaagdi- ploma. Hierdoor blijft de continuïteit gewaar borgd. Alle activiteiten vielen weer onder de WA verzekering en Arbo verzekering bij Landschaps beheer Zuid-Holland. Twee keer zijn we aan het werk geweest in de Westduinen bij het Zuid-Hol lands Landschap. Een "hoagte" proberen we hier met succes in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Verder is er in het Bunkerbos van Na tuurmonumenten te Ouddorp, weer een Elzen- meet afgezet. Veel werk hebben we gehad bij de Oeverzwaluwwand in Oude Tonge. Wilgen had den bezit genomen van het voorterrein. Het is de vraag of we deze ontwikkeling bij kunnen hou den. Nieuw zijn dit jaar de activiteiten in het Ha ringvliet voor Staatsbosbeheer. Op twee eilanden is een begin gemaakt om de wilgopslag weg te halen. Hard nodig om de broedvogels weer een kans te geven. Maar ook hier de vraag, is het geen gevecht tegen beter weten in? Zeker nu ook nog eens de geldkraan voor natuurinstanties wordt te ruggedraaid. Voor het eerst zijn de 72 wilgen aan de Vliegers te Middelharnis na vier jaar groei ge knot. Weer een mega klus die geklaard is. We zijn Cees Appel veel dank verschuldigd voor het per fect bijhouden van de apparatuur. Voor 2011 zijn de volgende Natuurwerkdagen al vastgezet: - Op 29 j anuari Wilgenknotten aan de Blomweg te Ouddorp - 25 februari onderhoud aan een Elzenmeet in het Bunkerbos. - De dag in maart is nog niet ingevuld maar komt zeker op de website te staan. Kom zeker eens een keer helpen en help daarmee de natuur op het ei land. Jaarvergadering van de NLGO De datum voor de algemene ledenvergadering is vastgesteld op 24 maart 2011 om 19.30 uur in wijkgebouw de Zwaluw in Sommelsdijk. Lezing is nog niet bekend. Zagen en knotten zijn belangrijke bezigheden bij het terreinbeheer. Foto:Kees van 't Zelfde. 113

Sterna | 2010 | | pagina 35