Een rondje inventariseren in het Zeepe Nou en of ik het leuk vond! Alleen die vogelge luiden daar moest ik nog goed op studeren. Dat deed ik met geluiden-cd's en de ezelsbruggetjes die Ted me in het veld aan de hand deed. Zo ben ik twee keer een broedseizoen meegegaan en daar na ben ik alleen op pad gegaan. Dat viel in het begin natuurlijk niet mee maar oefening baart kunst en de aanhouder wint. Inmiddels heb ik al heel wat mooie natuurbele vingen in het Zeepe gehad. Zo ook dit voorjaar weer. De laatste jaren gaat de fotocamera altijd mee om die momenten vast te leggen. Zo heb ik een fraaie zwam gefotografeerd, hij was mooi rond en ongeveer 14 centimeter in doorsnede, kastanjebruin met een opstaande rand langs de buitenkant van de hoed. Een prachtexemplaar dat ik begin juni 2010 tegen kwam. Rond die pe riode vind je niet zoveel zwammen, het was dus best een bijzondere waarneming. Helaas ben ik niet erg bekend met paddenstoelen en heb ik de zwam niet op naam kunnen brengen. Tijdens mijn inventarisatieronde van 18 april, toen ik net uit een grote stuifketel richting de Bos- wachterij het Zeepe doorkruiste, vlogen er tussen de duin viooltjes en andere vegetatie een paar vin ders op. Omdat ik graag vlinders fotografeer deed ik een poging ze met de digitale camera te vereeu wigen. En jawel, het lukte. Ik kon de vlinders goed met geopende vleugels fotograferen, alleen was het jammer dat ze aan het zonnen waren en hun Kleine parelmoervlinder. Foto: Leo Tromper. Leo Tromper In het voorjaar, tussen eind februari en begin juli, inventariseer ik een deel van de Zeepeduinen op broedvogels. Dit doe ik vanaf 1992. Ik was toen al een tijdje lid van de Vogel werkgroep van de Natuur- en Vogelwacht, en kon een redelijk aantal vogels herkennen. Vogels herkennen op geluid was nog nieuw voor mij. Ik werd op een keer uitgenodigd door Ted Sluijter, die reeds een aantal jaren een deel van het gebied inventariseerde. "Ga eens een paar rondjes mee, dan kun je kijken of je dat leuk vindt" zei hij. 114

Sterna | 2010 | | pagina 36