Fruitliefhebbers Meteen na het uitvliegen van de jongen was Ma Merel aan een nieuw legsel begonnen. Ze be moeide zich verder niet met de opvoeding van de uitgevlogen jongen, in tegenstelling tot pa die het er maar druk mee had. Kuifje begon zijn jongen in de bijkeuken te voeren. Maar helaas waren wij ge leidelijk wat minder in onze sas geraakt met het hele gebeuren, onder andere door het voortdu rend moeten wegpoetsen van de merelpoepjes. Daarnaast werden vanwege het droge voorjaar ook de frambozen' geplunderd nadat ze overigens eerst de bessen van het Drents krentenboompje tot de laatste toe hadden opgegeten. Dat was ze wat ons betreft, ook van harte gegund. Merels zijn helemaal gek op die bessen, net zoals houtduiven trouwens, waarmee ze een felle concurrentiestrijd uitvochten. Een van de jonge merels sneuvelde in het aard- beiennet, waar hij de pech had niet tijdig ontdekt te worden. Met al die hongerige beesten, want de droogte duurde voort, werd het kleinfruit zoveel mogelijk afgeschermd. Je gunt de vogels wel wat, maar de jaarlijkse jam voorraad moet ook op peil gebracht worden. In ruil voor het gezellig getjilp van de mussen, mogen die best een graantje mee pikken in het kippenhok en de prachtige merel zang is heus wel een paar bessen waard.Toch zie ik graag dat het met zorg gekoesterde fruit zoveel mogelijk ten goede komt aan eigen buik en kroost. Binnen waren we het wel zat en hielden de deur gesloten. Kwam het door gebrek aan brokjes? het tweede nest bleek plotseling overstuur (dode kui kens). Het vierde broedsel vond, na een door de ekster geplunderd nest in de klimop, ergens bij de buren plaats. Waarna ze voor een vijfde broedsel opnieuw de bamboebos opzochten. Ondertussen scharrelden de jongen van ver schillende legsels door de tuin, voor een groot deel al even tam als hun vader. Eentje wist vanwege een opening in het net ongemerkt de helft van de 85 Merel. Foto: Henk Harmsen.

Sterna | 2010 | | pagina 7