neemt op 30 mei op Markenje waar hoe een Kluut 7 pulli onder zijn vleugels laat schuilen. Voorts meldt hij de vondst van Zeelathyrus. Kees laat weten hoe zijn dochters op Pinksterzondag tussen de Oorkwallen zwemmen en dat een vaartocht tussen Bommenede en de Hompelvoet plaatse lij k door een kwallensoep gaal'een prachtig ge zicht', volgens Kees. Voorts is hij tevreden dat de Haviken op de Hompelvoet zich aardig aan een dieet van ganzenkuikens houden. Na vervelende ervaringen met 2 aanstormende woest blaffende honden en iemand die experimenteert met een op afstand bestuurbare helikopter, concludeert Kees dat de Stamperplaat afglijdt naar recreatie gebied, in gang gezet door de komst van een ha ventje. Het aantal broedparen van de Zwartkopmeeuw neemt in het Deltagebied sterk toe. Het zijn prachtige vogels met ge heel witte vleugels, witte oograndjes en een forse helder rode snavel. Ze zijn iets groter en duidelijk minder wendbaar dan een Kokmeeuw. Foto: Fred Schenk. Literatuur Kraker, C. de. 2010. Grevelingensverslag 2009. Sandvi- censis Ecologisch Adviesbureau. Ouweneel, G.L. 1994. Vogelbescherming stoot reserva ten af. Het Vogelj aar 42:2-4. Strucker, R.C.W.,M.S.J. Hoekstein P.A. Wolf.2010 Kustvogels in het Deltagebied in 2009. RWS Waterdienst BM 10.09. Vlissingen.u Teixeira, R.M. 1979. Atlas van de Nederlandse broedvo- gels. Deventer. Ulrich Knief, Johann. 2009. Norderoog und seine Brandseeschwalben (Sterna sandvicensis). Seevögel. Band 30 Heft 3:66-80. 9

Sterna | 2011 | | pagina 11