Foto 's: Gerard Muskens. Bert Kleijn Het is zondagavond half tien als de telefoon gaat. Henk Castelij ns, voorzitter van de Werkgroep Roof vogels Zeeland," of ik zin heb die dinsdag mee te gaan naar Nij megen om wespendieven te ringen Een uitnodiging die je misschien maar eens in je leven krijgt.Tenslotte zijn er op Schouwen-Duiveland maar twee broedgevallen bekend van deze geheimzinnige roofvogel, een op Schudddebeurs eind negentiger jaren en een aan de rand van de Zeepeduinen, een jaar of vier geleden. Gelet op de zeldzaamheid van deze vogel op Schouwen worden broedsels hiervan door onze locale roofvogelringer Rinus van't Hof principieel met rust gelaten. Die dinsdagochtend treffen we elkaar bij car poolplaats aan de Weg naar deVal bij Zierikzee. Henk legt uit dat de uitnodiging komt van een Wa- geningse student die afgelopen lente een week lang bij hem thuis gelogeerd heeft en meehielp met het ringen van bruine kiekendieven in Zeeuws-Vlaanderen. Dit is dus de tegenprestatie zegmaar. Via de Betuwe route, de brug over de Waal bij Nijmegen en de schitterende Zevenheuvelenweg met zijn glooiende landschap tussen Berg en Dal en Groesbeek eindigt onze geanimeerde rit, met Henk zit je nooit om roofvogel gerelateerde ge sprekstof verlegen, in de woonplaats van de jonge man. Even later voegt zich Gerard Muskens bij ons, een bekende onderzoeker die al 40 jaar wespen- dieven monitort en ringt in het Rijk van Nijmegen en het Duitse Reichswald, globaal gesproken het dichte,heuvelachtige bosgebied tussen Nijmegen en het Duitse Kleef. Verborgen nest Onze eerste stop wordt de werkschuur van Na tuurmonumenten vlakbij Nijmegen. Het land schap ligt er schitterend bij, een vallei met wat zo mergraan, weilandjes en heel veel bloemen. Aan 24

Sterna | 2011 | | pagina 26