PERSBERICHT - NL in Beeld Oproep redactie Sterna De stichting Saxifraga is samen met SOVON en De Vlinderstichting het project NL in Beeld gestart: dat is het fotograferen van alle kilometerhokken in Nederland. Wij zijn ervan overtuigd dat leden van uw organisatie geïnteresseerd zijn om aan dit project mee te doen. Daarom verzoeken wij u een bericht hierover op uw website te plaatsen of in uw tijdschrift op te nemen. Een beschrijving van het project vindt u hieronder. Heel Nederland op de foto: NL in Beeld Hoe krijg je het Nederlandse landschap in beeld? Door alle 36.000 kilometerhokken van Nederland systematisch te fotograferen. Nog nooit eerder is ook maar een deel van een provincie fotografisch vastgelegd. Daarom heeft de stichting Saxifraga (www.saxifraga.nl) besloten om het project NL in Beeld (www.nlinbeeld.org) te starten. De bedoeling is om van elk kilometer- hok in Nederland vier foto's te maken volgens een vaste methode. Door deze verzameling foto's kan iedereen vaststellen hoe het Nederlandse landschap er nu uit ziet. Als zo'n project over tien of twintig jaar wordt herhaald,zijn de veranderingen eenvoudig te analyseren. Het project wordt ondersteund door SOVON en De Vlinderstichting. Alle foto's worden op de website www.nlinbeeld.org ge plaatst en zijn voor iedereen toegankelijk en vrij te gebruiken. Het gaat hier om een groot project, dat alleen met de hulp van veel fotografen uitvoerbaar is. Fo tograferen is populairder dan ooit. Iedereen die een camera kan hanteren, kan aan dit project meedoen. Als fotografen zich uitgedaagd voelen om aan dit baanbrekende project mee te doen, kunnen zij zelf via de website www.nlinbeeld.org kilometerhokken claimen. Daarvoor klik je op het kopje aanmelden en volg je de instructies op de aanmeldpagina. Op de site staan ook een uitge breide projectomschrijving en een handleiding. Daar zijn ook al de eerste resultaten te zien. Stichting Saxifraga Bredaseweg335 5037LC Tilburg 013-5900709 www. saxifraga. nl Met ingang van 2012 stopt Kees de Kraker als eindredacteur en vormgever van Sterna. Hij heeft er dan 25 jaar opzitten en zou graag zien dat iemand anders het stokje van hem zou overnemen. De werkzaamheden bestaan uit contacten met auteurs (overleg, stimuleren, doen van sugges ties, achter de broek zitten), het verzamelen van het gewenste illustratiemateriaal, het ver zorgen van bijschriften en de opmaak van het tijdschrift. Voor wat betreft de vormgeving kan er samengewerkt worden met de drukkerij. De aangeleverde teksten worden op een bijeen komst samen met de overige redactieleden doorgenomen en besproken. De verzending van de Sterna voor de Natuur- en Vogelwacht en extra exemplaren voor auteurs wordt ook door Kees geregeld. Wellicht is er iemand onder de leden van deze vereni ging die dit voortaan zou willen doen. Enthousiaste personen die een of meerdere van de genoemde redactietaken op zich willen nemen, worden verzocht contact op te nemen met een van de redactieleden of te mailen naar krakertjes@zeelandnet.nl. 29

Sterna | 2011 | | pagina 31