Goeree-Overflakkee Vernieuwd bestuur NLGO Na zich 21 jaar ingezet te hebben voor de vereniging neemt Bram Schrier afscheid als voorzitter. Ook Corry Wilbrink legt haar taken als penningmeester naast zich neer. Bram's opvolger is Hendrik Baas. Cees van Duijn volgt Corry op als nieuwe penningmeester. Ook zijn Jan Baks en Ria de Graaf als nieuwe bestuursleden toegetreden. Daarnaast versterkt Mies Meininger het bestuur als notulist. Hieronder geven vier van de vijf nieuwe bestuursleden een korte toelichting op hun persoon en motivatie om zich als bestuurslid voor de vereniging in te zetten. Hun adresgegevens vindt u ach terop de Sterna. Hendrik Baas: Sinds de laatste algemene leden vergadering ben ik voorzitter van de vereniging. Ik beschouw het als een eer om Bram Schier te mogen opvolgen en zal mij inzetten voor het behoud en waar mo gelijk versterking van het landschap en de natuur op Goeree-Overflakkee en omgeving. De politie ke tij dgeest is enigszins verward en het huidige ka binet lijkt een moeilijke relatie te hebben met de natuur. Het is daarom een extra uitdaging met vele kansen om in de komende tijd met ons allen de schouders eronder te zetten en de kansen te be nutten en waar noodzakelijk waakzaam te zijn. Ik zie het dan ook als een extra uitdaging voor mij, het bestuur en de leden om het draagvlak te ver groten, naar nieuwe netwerken of coalities te zoe ken en de vereniging te verbreden. Mijn achtergrond: Ik ben 55 jaar jong, getrouwd en vader van een meisje. Sinds 9 jaar woonachtig in Ooltgensplaat en werkzaam als stadsecoloog in Zoetermeer. De schoonheid van het landschap en de natuur op dit eiland is mij n drijvende kracht om me in te zetten voor die natuur. Cees van Duijn: Ik ben al langere tijd lid van de vereniging. Ook ben ik lid van de terreinwerkgroep met zaag- en bosmaaiercertificaat. Op de laatste jaarvergade ring ben ik in het bestuur gekomen als nieuwe pen ningmeester. Als ondernemer ben ik vertrouwd met cijfers en gewend middelen te verwerven en deze in te zetten om nieuwe doelen te bereiken. Aan de Onwaardsedijk tussen Sommelsdijk en Dirksland ligt een perceel grond waar op natuur lijke wijze Brandrode Runderen grazen. Hier en op de omliggende dijken breng ik een groot deel van mijn tijd door. Ik voel mij aangetrokken tot natuurlijke landschapselementen en des meer ik buiten ben, des meer ik zie. Jan Baks: Ik ben huisarts in Sommelsdijk. Mijn hobby is natuurfotografie www.janbaks.nlen het bestu deren van planten en dieren,ik ben al jaren lid van de plantenwerkgroep van de NLGO. Mijn doel in de vereniging is de PR te verbete ren en meer bekendheid te geven aan de vereni ging o.a. door 3 maal per jaar een informatieve le zing over de natuur te organiseren door gerenommeerde natuurfotografen. Ria de Graaf: Op de afgelopen jaarvergadering ben ik ge vraagd om plaats te nemen in het bestuur van de NLGO. Ik ben 60 j aar en sinds twee j aar lid van de NLGO. Sinds vorig jaar ben ik met vervroegd pen sioen en heb daardoor meer tijd om me met mijn hobby's bezig te houden. Eén van mijn hobby's is zeilen. Op en rond het water zijn vaak veel vogels te zien en daardoor is mijn liefde voor het kijken naar vogels ontstaan. Als je zeilt heb je de tijd en de gelegenheid er voor. Maar ook het landschap waar de vogels in leven hebben mijn interesse. In de bijna 40 jaar dat ik op nu Goeree-Overflakkee woon heb ik die omge ving zien veranderen. Soms negatief, maar ook zijn er positieve veranderingen geweest. Mede door inzet van de NLGO. Daar gaat dus ook mijn grootste belangstelling naar toe, naar de vogels en het gebied waar ze ver blijven. Ik hoop dat ik me de komende tijd hier voor nuttig kan maken. 30

Sterna | 2011 | | pagina 32