De Hoekse Waardse vogelaars na de ontdekking van de Ross'meeuw in een gezellig treffen bijeen; vlnr op de achter grond: Peter de Barse en Bart Huijzers, voorgrond: Janus Verkerk, Els Ouweneel,Liesbeth Verkerk, Gerard Ouweneel en Gert Huijzers. van een serie overtuigende foto's, gemaakt door Gert. Om 20.45 uur vertrok de meeuw naar het Hollandsch Diep. In vlucht waren een lichte rosse tint op de onderdelen en een aanzet tot het don kere nekbandj e wat beter te onderscheiden dan in zit. Ons ervan bewust dat de volgende ochtend dranghekken wel van pas zouden komen, was het een poosje feestelijk nakaarten op de dijk van de OBG. Droomvogel De volgende ochtend kwam het festival al vroeg op gang. Omdat op waarneming.nl had ge staan dat de vogel de vorige avond naar het Hol landsch Diep was gevlogen,meendeTheo Muusse er goed aan te doen de 23e de rivier vanaf de zuid oever te scannen. Dat had hij goed gezien. Nog in de ochtendschemer vond hij om 6.50 uur de vogel terug op het Brabantse deel van de rivier. De vo gelaars stroomden toe, met als gevolg dat toen de meeuw later in de ochtend richting OBG langs de noordoever vloog, de Haringvlietbrug en Nu- mansdorp het toneel waren van een Formule 1 race voor vogelaars. Op die 23e april, op Stille Za terdag sleepte de meeuw op waarneming.nl 162 hits in de wacht, op de 24e 80 en op Tweede Paasdag 137. De op 24 april eveneens in de OBG ontdekte Blonde Ruiter en de 's avonds van die zelfde dag laat in het nabije Oude Land van Strij- en vastgestelde Griel, vormden voor het voge- laarsgilde een reden temeer om de Hoeksche Waard als Paasbestemming te kiezen. De Griel sleepte op Paasmaandag 198 hits in de wacht. Vanaf het fiets/wandelpad dat over de buiten dijk van de OBG loopt, was de Ross'meeuw prima te zien en waren de ochs-en-achs niet van de lucht. Hopelijk had die ene vogelaar die in zijn 4WD over dat pad reed, waardoor allen hun optiek moesten verplaatsen, een goede reden voor dit merkwaardige gedrag. De Ross' Meeuw van de OBG was geen pre mière voor de natie, maar wel de eerste in het bin nenlandHet ongewone, regenarme voorjaarhad de rivierafvoer zodanig doen afnemen dat de OBG er al lange tijd goeddeels droog bij lag. Hier door was er een mozaïek van ondiepe plassen, slikken in alle stadia van indroging en verdord flapkroos ontstaan waarin, mede door het warme weer, insecten floreerden. Te zien was dat de meeuw vaak iets oppikte. Wat bezighoudt is dat de 51

Sterna | 2011 | | pagina 21