Goeree-Overflakkee Schouw en-Duiv eland Actie voor weidevogels Weidevogels hebben het als gevolg van de steeds intensiever wordende landbouw in heel Nederland moeilijk. Ook in de Polder Oude Oost- dijk, het enige beschermde agrarische weidevo- gelgebied van Goeree-Overflakkee. Sinds dit jaar zijn de voorwaarden voor de vergoeding voor weidevogelbescherming aangescherpt, waardoor de boeren in de polder niet meer mee doen om de weidevogels te sparen. Hierdoor zijn vrijwel alle broedpogingen mislukt. Als dit zo doorgaat zijn binnen enkele jaren de weidevogels uitgestorven in Polder Oude Oostdijk. Om deze schrijnende si tuatie onder de aandacht te brengen heeft Na tuurmonumenten een brandbrief gestuurd naar de provincie. Natuur en Landschap Goeree- Overflakkee (NLGO) heeft op een stormachtige avond in mei 3 borden geplaatst. Inmiddels zijn met twee boeren afspraken gemaakt voor het beter beschermen van de weidevogels. Oproep emailadressen NLGO De NLGO wil graag de emailadressen van haar ledenbestand opschonen en uitbreiden. Op deze manier hoopt de vereniging haar leden beter van informatie te kunnen voorzien en bijvoorbeeld rechtstreeks uit te nodigen voor een lezing. Dit kan heel eenvoudig door een email te sturen naar leden@nlgo.nl met als onderwerp "lid". Excursies Zee-enkustvogels Start: 09.30u. Brouwersdam - Zondag 20 november 2011 Leiding: VWG- LeoTromper, Gijs van den Ende Verzamelen: spui zeezijde Kleding: warm en winddicht, wandelschoenen dit land wordt steeds Bleker! Deze veldmedewerkers poseerden graag bij de actie voor ten waar ze hun poten neerzettenFoto: Jan Baks. idevogels van de NLGO. Ze moeten natuurlijk wel oplet- 62

Sterna | 2011 | | pagina 32