Het Koevinkje is een zandoogje dat we bij gevarieerd ouder struweel met bramen moeten zoeken. Het is in onze omgeving een erg schaarse soort. Foto: Henk Harmsen, 26 juli 2000, Schuddebeurs. op Schouwen. Het is bekend dat deze vlinders graag bijenkasten binnendringen om van de ho ning te snoepen. Dankwoord Chris van de Brugh, Hennie Ravesteijn,Marlies Jongejan en Cobie Dekker voorzagen mij van in formatie, waarvoor hartelijk dank! Verder is het bestand van waarneming.nl geraadpleegd. Figuur 1Verloop aantal vlindersoorten dat per week geteld is in de tuin van Marlies Jongejan en Hennie Ravesteijn. Op de onderste as staan de weeknummers. enkele andere bosrijke locaties, maar dit jaar zijn er geen meldingen van Schouwen-Duiveland, George Tanis meldde 1 ex. uit Ouddorp. Kleine parelmoervlinder - in onze omgeving vooral een duinsoort; lijkt iets vooruit te gaan. Eikenpage - alleen melding van enkele exemplaren uit Krekengebied Ouwerkerk (R. van Loo). Behalve al deze dagvlinders zijn er ook de over dag vliegende nachtvlinders zoals Gamma-uil en Kolibrievlinder. Over de eveneens overdag actie ve Sint-Jansvlinder is vindt u elders in de Sterna een artikel. Het Gamma-uiltje was in 2011 erg tal- rijk en wijd verspreid. In elke tuin waren ze te vin den. Kolibrievlinders zie je niet zo vaak. Zelf zag ik slechts een enkele, maar zowel Hennie Raves- teijn als Marlies Jongej an hadden ze verschillende weken in hun tuin. Hennie Ravesteijn vermeldt ook de vondst van een dode Doodshoofdvlinder (wel erg dood) bij een bijenkast in de Schelphoek 75

Sterna | 2011 | | pagina 13