Een standbeeld voor Johannes In "De weel bij Noordgouwe"(*l) en "De weel bij Noordgouwe, acht jaar later"(*2) besteedde ik aandacht aan het weeltje bij Noordgouwe en maakte vergelijkingen met de waarnemingen die Vijverberg vastlegde in 1959 in "De Weel achter Huize Pottere te Noordgouwe als vogelbroed- plaats"(*3). In mijn laatstgenoemde bijdrage concludeerde ik dat het geheel er na de grondige opknapbeurt hoopgevend uitzag. Minpuntjes zoals het nog aanwezige gronddepot en de wel erg keurige greppels deden daar niets aan af. Die grond zal nog worden afgevoerd en het vee heeft er, zoals voorspeld, al voor gezorgd dat de grep pels er natuurlijker uitzien. Als in de toekomst het vee niet meer wordt bijgevoederd met her en der rondgestrooide oogstresten, vermindert mis schien ook het aantal ratten dat de broedresulta- ten ongetwijfeld ongunstig beïnvloedde. In het eerste broedjaar na de herstelwerkzaamheden kon al gesproken worden van kleine succesjes. Broedende Tureluurs, Scholeksters, Kieviten, Wilde Eenden, Bergeenden en Waterhoentjes waren gebleven en ik noteerde ook enkele broe dende Kluten. In het afgelopen broedseizoen In het weeltje van Noorgouwe waren er dit jaar weer broedende Kluten. Wat is er mooier dan een stel van die sierlijke zwart-witte vogels te zien foerageren? Foto: Henk Harmsen. Johan Everaers Vogels - onderwijs - vogelverhalen - Noordgouwe - het Weeltje - standbeeld - Johannes. De lezer denkt misschien de auteur van dit verhaaltje in de opsomming te herkennen. Mijn volledige voornaam eindigt echter op "is" en zo ik al een standbeeld mocht ambiëren dan zou ik dat zelf moeten oprichten. De opsomming is dan ook van toepassing op Johannes Vijverberg 1880 - 1965). *1 Johan Everaers,De weel bij Noordgouwe, Sterna 2/3,jaargang 46,2001 *2 Johan Everaers, De weel bij Noordgouwe, acht jaar later, Sterna 3, j aargang 54,2009 *3 Johannes Vijverberg, De Weel achter Huize Pottere te Noordgouwe als vogelbroedplaats, Sterna, 3 jaargang 4,1959 82

Sterna | 2011 | | pagina 20