Paddenstoel in het voorjaar twee vakantiegangers gevonden zeeschildpad op het strand van Westenschouwen (nabij duinover gang SBB-schuur). Ze maakten er destijds een aantal foto's van en waarschuwden een passeren de gemeenteambtenaar. De Stichting RAVON (afkorting van: Reptie len, Amfibieën, Vissen - ONderzoek) bracht on langs het volgende natuurbericht uit. In Nederland aangespoelde zeeschildpad eindelijk huiswaarts Bericht uitgegeven door Stichting RAVON op woensdag 7 december 2011 Op 21 november 2008 spoelde er een j onge zee schildpad van twintig centimeter groot aan bij Westenschouwen in Zeeland. Het dier lag deels onder het zand, maar bleek nog in leven. Dezelfde dag is de zeeschildpad ter revalidatie naar Dier gaarde Blijdorp gebracht. Na een medische be handeling en een dieet van inktvis en vis ging het weer goed met het dier. Samen met een andere aangespoelde zeeschildpad is het dier overge bracht naar Zoomarine Portugal om ze daar terug in zee uit te zetten. Na aankomst bleek echter dat het niet om een dikkopschildpad Caretta caretta) te gaan, maar om een Kemps zeeschildpad (Lepi- dochelys kempii). Van deze zeer zeldzame soort zijn slechts vier waarnemingen bekend uit Neder land uit 1954,1970,2007 en 2008. De Kemps zeeschildpad is een wereldwijd ern stig bedreigde diersoort die alleen op de stranden van de Golf van Mexico eieren legt. De jonge schildpadjes maken een enorme trip over de At lantische Oceaan waarna ze terugkeren naar dit deel van Amerika. Dit exemplaar heeft waar schijnlijk de afslag gemist en is onderkoeld in Ne derland terechtgekomen. Vanwege zijn ernstig bedreigde status is besloten het dier per vliegtuig terug te sturen naar het continent waar het thuis hoort. Vanwege de BP-olievervuiling in de Golf van Mexico afgelopen jaar, is deze trip met een jaar uitgesteld. Maar nu is" Johnny Vasco de Gama" eindelijk in de States aangekomen. Na een korte quarantai neperiode zal hij in zee worden gezet, eindelijk terug in zijn oorspronkelijk leefgebied. Ook een zeeschildpad gevonden? Lees in het Protocol bij het vinden van een zeeschildpad op de RAVON website watje moet doen. Tekst: Edo Goverse, RAVON Ha, een mannetje Fazant laat zich horen. Over Fazanten gesproken, het is mij opgevallen dat het aantal territoria de laatste jaren stukken minder is. Normaal gesproken zijn dit er zo rond de 30 of meer, maar de laatste jaren niet meer dan 10. Wan neer ik de verhalen over Fazanten naga, komt je 97 Johnny Vasco de Gama, een zeldzame Kemps zeeschildpad die in 2008 in Nederland aanspoelde, is na heel wat omzwervingen nu eindelijk bijna terug in zijn oorspronkelijk leefgebied in de Golf van Mexico. Binnenkort wordt hij daar in zee teruggezet. Leo Tromper Op 2 juni stond er weer een vogelinventarisatie in het Zeepe op het programma. Ik moest erg vroeg opstaan om de vogels in hun territorium te beluisteren. Het weer was goed, dus dat was veelbelo vend. Bij de ingang aan de Zandstraat begon het met Staartmees, Heggenmus, Houtduif, Tuinfluiter, Tjiftjaf, Winterkoning en Zwartkop. Gelijk al een grote variatie aan soorten. Op naar de volgende stop. Boompieper ja, dat blijft voor mij een aparte soort met die lange uithalen in zijn zang. Vanuit een hoge positie of tijdens zijn zangvlucht, bestaat zijn zang uit een luide triller en ein digt met tsia, tsia, tsia.

Sterna | 2011 | | pagina 35