Natuurbescherming in guur weer Bij achtereenvolgende kabinetten wisselde het standpunt ten aanzien van allerlei zaken, maar doorgaans was men wel doordrongen van het be lang van natuurbescherming. De huidige staatse cretaris Henk Bleker lijkt weinig affiniteit met na tuur te hebben en al helemaal niet met de beheerders er van, zoals Staatsbosbeheer. Op na tuurbescherming wordt absurd veel en verhou dingsgewijs veel meer bezuinigd dan op andere zaken. Daarnaast is er een nieuwe Natuurwet in de maak, waarin de klok jaren terug wordt gezet voor wat betreft de soortenbescherming. Veel dier- en plantensoorten zullen hun speciale be scherming verliezen en meer dieren komen onder de jachtwet te vallen. Waarden als ruimte,rust, on gereptheid en uitgestrektheid die in het volle Ne derland zo belangrijk zijn, worden straks niet meer gewaarborgd. "De staat van de natuur, en de hoeveelheid ruimte die we voor haar overlaten is een maat voor beschaving",las ik ergens. Soms lijkt natuur bescherming teveel een zaak van ambtenaren ge worden met ingewikkelde regelgeving en om slachtige procedures die ver afstaan van de gewone burger. Onze beide verenigingen zetten zich in voor de natuur in de eigen omgeving. Daar voor hebben ze ook uw steun hard nodig.Toon uw betrokkenheid met de natuur, wordt lid van een werkgroep, laat uw stem horen in discussies. Als redactie van Sterna proberen we die be trokkenheid bij de natuur ook uit te dragen. Zelf stop ik nu na 25 jaar met het redactiewerk, ande ren zullen het overnemen. Ik bedank alle mensen die zich in deze periode op enigerlei wijze betrok ken toonden met het maken van ons verenigings blad. De medewerkers van de drukkerij.de schrij vers, mijn mederedacteuren en zeker ook onze trouwe lezers. Kees de Kraker De redactie van Sterna wenst alle leden een gelukkig en gezond 2012 met mooie natuurbelevenissen! Foto: Kees de Kraker. Het afgelopen jaar 2011 was heel bijzonder wat betreft weersomstandigheden en politiek klimaat. Voor wat de weersomstandigheden in het afgelopen jaar betreft vermeldt de krant: "het was zomer in het voorjaar, herfst in de zomer en voorjaar in de herfst". In het politieke klimaat lijkt het voor de natuurbescherming alleen maar winter te zijn. 65

Sterna | 2011 | | pagina 3