Schouwen-Duiveland Dijkwaterexcursie Voorjaar: Dijkwaterexcursie! Datum: zondag 15 april 2012 Locatie: Dijkwater Verzamelen: Weg door het Dijkwater (waar de weg de kreek snijdt) Start: 09.30u. Leiding: Vogelwerkgroepleden Jos van Felius en Mario de Vlieger Kleding: warm, wind- en waterdicht, wandelschoenen Een enkel nachtvorstje wil nog wel eens plagen in april. Maar de lente is onontkoombaar. Veel van 'onze' broedvogels hebben overwinterd in Afrika of in Zuid-Europa en zijn net terug of onderweg. In en rond het Dijkwater is de lente voel baar. Elke teug lucht zit vol voorjaar. Tijdens deze excursie zien we vrijwel elk jaar onze eerste echte lentevogel: de boerenzwaluw. Grauwe ganzen zijn al verder en sommige ganzen peddelen al rond met jongen! En wat we nog meer zien en horen? Tjiftjaf, fitis, rietgors, bruine kiekendief en bui zerd waarschijnlijk. En met geluk een blauwborst, sperwer, havik. Hulp bij determinatie is er gelukkig door de trouwe VWG-leden Mario en Jos. Hemelvaart: Vogelgeluidenexcursie! Datum: Hemelvaartsdag, donderdag 17 mei 2012 Locatie: Watergat, Renesse Verzamelen: Hoogenboomlaan, parkeerterrein Rekra Jos Kempen (supermarkt) Start: 05.30u. Leiding: Vogelwerkgroepleden Theo de Kuiper en Ted Sluijter Kleding: warm, wind- en waterdicht, wandelschoenen Al sinds mensenheugenis houden we op deze dag een geluidenexcursie. Je moet voor dag en dauw opstaan, maar dan krijg je ook wat. De Westhoek zit al vol toeristen, maar die liggen nog op één oor. We verzamelen nog voordat de zon opkomt. Ditmaal een gebied waar we nog nooit eerder deze excursie hielden: het Watergatgebied. Het berken-elzenbos gaat hier over in open duin. Variatie die zich ook doet gelden in de soorten die we gaan tegenkomen. Geniet van de aparte sfeer van deze excursie, de stilte die alleen onderbroken wordt door zingende vogels. En al zijn het 50-plussers bij wie het gehoor langzaam minder wordt, VWG-leden Theo en Ted staan altijd op scherp als het om vogelgeluiden gaat. 10

Sterna | 2012 | | pagina 10