Zilverreigers Schouwen-Duiveland V Nj \}1 Jpm m i ■$4 eigerachtigen gebruiken buiten Reigerachtigen gebruiken buiten het broedseizoen gezamenlijke slaapplaatsen. Het tellen op deze slaapplaatsen levert een aardig beeld op van de aantallen die er in een gebied verblijven. Een aantal jaren geleden was dit de reden voor Vlaamse en Zeeuwse vogelaars om de handen ineen té slaan en een serie integrale tellingen te organiseren. Zilverreigers Met hun opvallend witte verenkleed zijn de kleine- en grote zilverreiger gemakkelijk herkenbaar in het veld. De schijnbaar onstuitbare opmars van deze twee reigers in Nederland vindt dan ook niet onopgemerkt plaats. Ook op Schouwen-Duiveland is dit het geval. In eerste instan tie ging het om louter overzomerende en overwinterende kleine zilverreigers. Weldra vonden van deze soort de eerste broedgevallen plaats in de Maire bij Oosterland. De laatste jaren worden er ook steeds regelmatiger grote zilverreigers overzomerend en overwinterend gezien. Schouwen-Duiveland Het lokaliseren van slaapplaatsen is niet al te moeilijk. Er zijn niet zoveel plaatsen op het eiland die in aan merking komen (zie hieronder bij 'slaapplaatskeuze'). Het is een kwestie van strategisch posteren tegen het vallen van de schemering en letten op invliegende zilver reigers. Op Schouwen-Duiveland zijn op die wijze een viertal slaapplaatsen gevonden. Deze bevinden zich in de Maire bij Oosterland, het Krekengebied Ouwerkerk, Bommenede bij Zonnemaire en het Krekengebied De Schelphoek bij Serooskerlce. Slaapplaatsen van zilverreigers op Schouwen-Duiveland 20

Sterna | 2012 | | pagina 20