Activiteiten NLGO Foto: Jan Baks Op 15 september organiseren we een excursie naar een uniek landschap. Het zandwallenland- schap is tussen zestig en honderdvijftig jaar oud. Dit cultuurlandschap is ontstaan door landbouw kundige ingrepen. Het gebied was droog en omdat men meer gewassen wilde verbouwen, verlaagde men het maaiveld om zodoende dichter bij het grondwater te komen. De vrijkomende grond werd op wallen gezet en zo ontstond een kleinschalig en uniek landschap. Over het verschil tussen schurveling en zandwal en over het uitmij- nen en omzetten van grond krijgen de deelnemers duidelijke uitleg. Natuurlijk worden ook de natuur waarden van het gebied belicht. Op de zandwal- len en op de uitgemijnde gronden groeien veel verschillende plantensoorten. Hopelijk is uw belangstelling gewekt om deel te nemen aan deze bijzondere excursie. We verzamelen om 09.30 uur bij Caryn aan de Dirkdoensweg in Ouddorp. De excursie duurt twee en een half uur. Voor leden van de NLGO is de excursie gratis ledenpas meebrengen!) en niet-leden betalen 3.50 Euro. Nadere informatie bij Krijn Tanis 0187-681045. Foto: André Crone "Duik eens in een andere wereld."( Lezing) Foto's en verhalen van André Crone zijn in meer dan twintig landen gepubliceerd en hij heeft veel internationale fotowedstrijden gewonnen. André vindt het leuk om een andere, onbekende wereld te laten zien. Tijdens de lezing zullen we een onder- waterreis rond de wereld maken. Deze reis, die start in Nederland, voert ons langs minder bekende duikgebieden, waar de gemiddelde vakantieduiker niet snel zal komen. Het warme tropische water met zijn koralen en uitbundige kleuren zal uiteraard ook bezocht worden. De presentatie bevat onder ande re foto's uit Nederland, Rusland, Maleisië, Papoea- Nieuw-Guinea, Australië, Antarctica, Mexico, Zuid-Afrika, Saoedi-Arabië, Sudan, Egypte en de Maldiven. Tijdens de presentatie zullen we in ieder geval zien dat duiken in Nederland heel erg inte ressant kan zijn. Het antwoord op de veel gestelde vraag wat het mooiste duikgebied van de wereld is? Wij nodigen U uit zelf te komen kijken in vereni gingsgebouw Oostdam in Goedereede, donderdag 26 november, aanvang 20.00 uur. Voor leden is de lezing gratis (NLGO ledenpas meebrengen) en niet- leden betalen 3.50 Euro. 10

Sterna | 2012 | | pagina 10