VRS Nebularia Afscheid van Wout Vuyk In het afgelopen jaar hebben we afscheid moeten nemen van Wout Vuyk, onze trouwe medewerker en medeoprich ter van het Vogelringstation Nebularia. Wout was de man van het eerste uur binnen VRS Nebularia en heeft zelfs de naam bedacht. Vanaf de jaren zestig was hij vooral actief op Westenschouwen. Hij heeft daar vele duizenden vogels door zijn handen laten gaan waaronder aansprekende soorten, zoals ruigpootbuizerd, grauwe kiekendief en strandleeuwerik Hij heeft alle ontwikkelingen binnen onze ringgroep van dichtbij meegemaakt. Wout stond niet graag op de voor grond, was enigszins gereserveerd maar in alles oprecht geïnteresseerd en enthousiast. Tientallen jaren lang was hij op vaste dagen van de week in het najaar actief op de vinkenbaan. Na het overlijden van zijn vrouw in 2007 en de intensieve behandeling vanwege zijn ziekte, nam hij in oktober 2008 afscheid als actief ringer op Westenschouwen. Via email bleef hij betrokken bij de activiteiten van VRS Nebularia. Wout is na een lang ziekteproces op 29 november in zijn woonplaats Dronten overleden. Hij werd 82 jaar. We zullen hem missen. Resultaten Westenschouwen "Het is een vreemd jaar" werd er regelmatig gezegd op de vinkenbaan. Sommige soorten zijn onopgemerkt aan ons voorbij gegaan, andere soorten waren in grotere aantallen aanwezig dan normaal. Dit keer niet door milieuambtenaren, maar door een muis. Deze had een mooi hol gegraven rond het hout van de druip. Op zich niet erg, maar hij had de in- en uitgang van zijn nest precies onder het opgevouwen slagnet gemaakt. Om zijn nest vervolgens te kunnen verlaten, knaagde hij regelmatig zich door het slagnet heen. Dit had tot gevolg dat we nogal eens een gevangen vogel door de 'muizenga ten'zagen ontsnappen. Nadat we de gaten hadden dicht geknoopt, bleek de volgende dag alles weer keurig door de 'druipmuis'te zijn open geknaagd. Bijzondere vangsten Je hebt van die dagen datje aan het eind ervan het logboek zit in te vullen en daarna maar snel een kop koffie of wat sterkers inschenkt. Een matte dag, veel wind en regen en welgeteld 2 vogels (als je geluk hebt). Er zijn ook dagen bij waarop alles meezit, mooi vangweer, een zeldzame vangst, goede trek en laat ontbijten of aan de koffie is een signaal dat er veel gevangen wordt. Ook in 2011 hebben we weer zeldzame (voor onze vinken baan of landelijk) soorten gevangen. Er werd op 30 augustus een orpheusspotvogel gevangen, een nieuwe soort voor VRS Nebularia. Op 12, 3,16 en 26 september werden er in totaal vijf draaihalzen gevangen. Ook elders in Nederland werden er veel gevangen. Op 28 september werd er een sperwer grasmus gevangen. Jaarverslag Sperwergrasmus 24

Sterna | 2012 | | pagina 24