- G$f Mededelingen Van het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland Door Gert-Jan Buth r.v -M- s.d. Op planologisch gebied is de Natuur- en Vogelwacht thans betrokken bij het procedurele voortraject van twee projec ten. Het betreft het 'Windpark Zierikzee', de voorgenomen plaatsing van drie mega-windmolens langs de Gouweveerse Zeedijk bij Zierikzee. De Natuur- en Vogelwacht en andere partijen hebben aangaande het desbetreffende bestem mingsplan beroep aangetekend bij de Raad van State. Ingrijpende aantasting van de landschapswaarden van het binnendijkse gebied rond Zierikzee en van een groot deel van het Nationaal Landschap Oosterschelde vormt voor onze vereniging de grondslag voor dit beroepschrift. De zitting van de Raad van State voor deze zaak vond plaats op 13 april. Helaas heeft de Raad van State alle ingediende beroepen ongegrond verklaard. Natuurgebied Zoeten en Zouten Haard. Foto: Leo Tromper Daarnaast is onze vereniging betrokken bij de voorberei dingen die het Waterschap Scheldestromen treft voor een versterking van de duinenrij van het Noorderstrand ter hoogte van het natuurgebied Zoeten en Zouten Haard. Het waterschap kiest, puur en alleen vanuit het oogpunt "kosten op korte termijn", voor een versterking aan de binnenkant. Aangezien deze optie gepaard gaat met een grote aantas ting van het kleine, maar waardevolle natuurgebied, pleiten de Natuur- en Vogelwacht en andere partijen, waaronder de gemeente Schouwen-Duiveland, voor een versterking aan de buitenkant. Dit des te meer omdat er de laatste jaren al een natuurlijke ontwikkeling plaatsvindt waarbij het strand zich ter plaatse verbreedt en verhoogt en het kustwater ondieper wordt. In het vorige nummer van de Sterna is een artikel aan dit project gewijd. De Natuur- en Vogelwacht zal zich bij de verdere vergunningsprocedures blijven inzetten voor de uit voering van een buitendijkse verzwaring van dit kustvak. Dit zou dan goed gekoppeld kunnen worden aan de volgende strandsuppletie ter plaatse, die waarschijnlijk in 2015 uitge voerd zal worden. Natuurgebied Zoeten en Zouten Haard. Foto: Leo Tromper 4

Sterna | 2012 | | pagina 4