Van de redactie Inhoud Met groot genoegen constateerde de redactie dat we ook voor deze Sterna weer veel kopij ontvin gen. Naast de vertrouwde namen begroeten we in dit nummer bijdragen van nieuwe medewer kers zoals Frank Zanderink met een interessant artikel over bruinvissen en Bert Kleijn die in de vaste rubriek Op stap met... de lezer meeneemt naar Afrika. Gerard Ouweneel zorgt zoals vaker dat ook Goeree-Overflakkee belicht wordt. In Eilanden Nieuws valt met regelmaat te lezen over activiteiten van de NLGO en die zouden ook in aanmerking kunnen komen voor een plekje in ons verenigingsblad. Artikelen over Goeree- Overflakkee zouden we in de toekomst graag wat vaker willen ontvangen. Onze mededeling in het voorwoord van het vorige nummer over de rubriek Interessante Waarnemingen was enigszins verwarrend en we ontvingen enkele reacties die aanleiding vormen ons standpunt te verhelderen. We ontvangen graag veldwaarnemingen van onze leden. Van actieve leden die gewend zijn hun waarnemingen in te sturen voor de website van waarneming, nl verwachten we dat zij zelf de waarnemingen selecteren die ze behalve op de website ook graag in Sterna vermeld zien en dat ze die waarnemin gen telefonisch, per post of per email doorgeven aan onze coördinatoren. Overigens erkennen we natuurlijk de functie en waarde van waarneming, nl, de website die zich kan verheugen in een nog steeds groeiende populariteit. Tot slot een verzoekje van John Jansen. Bij de samenstelling van Sterna probeert hij de mooiste en meest geschikte foto's te bemachtigen. Dat is niet altijd even gemakkelijk. Zonder ande ren tekort te willen doen is een bedankje aan Alexander Koenders, Jan Baks en Leo Tromper in dit verband op zijn plaats. In de wetenschap dat de natuurfotografie ook onder onze leden een populaire bezigheid is, zou John vrijblijvend graag foto's van vogels, zoogdieren en planten ontvangen waarmee hij een voorraad kan opbou wen waar hij in de toekomst uit kan putten. Verder is de redactie benieuwd naar wat u vindt van de huidige Sterna en ontvangt dan ook graag op- of aanmerkingen van de lezers. Dat u een mooie lente moge beleven! Inhoudsopgave 4-5 Notulen ALVNVSD 13 april 2012 Door Gijs van den Ende 6 Uitnodiging jaarvergadering Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland op 5 april 2013 7 Grote weerschijnvlinder Door Kees de Kraker 8-11 Een ontmoeting metTon Korteweg Door Esther Linnartz-Nieuwdorp 12-15 Overwinterende ganzen en zwanen op Schouwen: hoe vergaat het ze? (deel 2) Door Jan Willem Vergeer 16 Activiteiten Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland Interessante waarnemingen Schouwen-Duiveland 17-19 Landschapsfoto: het bergje aan de Heuvelsweg bij Zierikzee Door Frans Beekman 20 - 22 Op stap met- De trekvogels achterna richting Kilimanjaro Door Bert Kleijn 23 De spectaculaire trek van de Amoervalk Door Bert Kleijn 24 - 27 De bruinvis in de Oosterschelde en Noordzee Door Frank Zanderink 28 - 30 Scheelhoek III. Blijft het alleen papier, of gaat het ervan komen? Door Gerard Ouweneel 31 De "big three" Door Johan Everaers 32 - 35 Broedvogelonderzoek Zuidkust van Schouwen 2012 Door Gijs van den Ende Inzending kopij voor de volgende Sterna tot 1 juli a.s.!

Sterna | 2013 | | pagina 4