Mededelingen Schouwen-Duiveland Notulen ALV 13 april 2012 Door Gijs van den Ende, secretaris Notulen Algemene Ledenvergadering 13 april 2012 Ecoscope te Renesse. Aanwezige bestuursleden: John Beijersbergen, Gea Binneveld, Gert-Jan Buth, Gijs van den Ende. Aanwezige leden: 48. Afwezig m.k Jan de Ruiter, Leo Tromper, Ted Sluijter, Kees van der Meer. l.Om 19.58 opent John Beijersbergen de vergadering. Er zijn geen mededelingen. 2. Het secretarieel jaarverslag wordt goedgekeurd na verbetering van een geldbedrag, (bij de Gidsenwerkgroep brachten de excursies geen 871,- maar 171,- op). 3. Financiën. Penningmeester Gea Binneveld meldt dat van het legaat Jonker een flink deel besteed is aan het plaatsen van een bankje op de Inlaagdijk t.h.v. de Flaauwers Inlaag. Het geld van Waterschap de Zeeuwse Stromen zal in de loop van het jaar uit de boeken verdwijnen als de aannemer betaald wordt. De inkomsten van de vereniging nemen door de terugloop van het ledental af. Ondanks 18 nieuwe leden zijn we dit jaar gezakt van 498 naar 483 leden. De hoge leeftijd van een groot deel van het ledenbestand veroorzaakt dat ons momenteel veel leden door overlijden ontval len. De boeken werden door de kascommissie (Theo de Kuiper en Wil Poldervaart) goedgekeurd en Willem Post werd als vervanger van Theo de Kuiper als nieuw lid benoemd. 4. Bestuurssamenstelling. John zegt dat Henny de Keizer besloten heeft haar bestuurslidmaatschap te beëindigen. Gijs van den Ende, die de laatste 2 jaar als waarnemend secretaris optrad, stelt zich beschikbaar als haar opvolger. Dit wordt door de ALV goedgekeurd. Gijs stelt de ALV voor om John, die de afgelopen 10 jaar als vicevoorzitter optrad, te benoemen als voorzitter. Dit is nu geen bezwaar omdat John gepensioneerd is en geen bemoeienis meer heeft met de Provincie Zeeland. Theo de Kuiper heeft Willem Post gemachtigd namens hem tegen dit voorstel te stemmen. Aangezien er geen tegenkandidaat is, wordt John officieel als voorzitter benoemd. Uit de vergadering komt de opmerking dat het bestuur de leden beter en vooral ook eerder moet informeren over het rooster van aftreden en de ev. nieuw te benoemen bestuursleden. Het bestuur belooft dit in het vervolg te doen. John stelt de vergadering voor Kees van der Meer als bestuurslid te benoemen. Dit voorstel wordt bij acclamatie aangenomen. 5. Werkgroepen. Namens de VWG vertelt Gabrielle Gaiser over alle werkzaamheden die door deze werkgroep met 16 actieve leden het afgelopen jaar werden verricht. Het accent ligt op onderzoek dat i.s.m. SOVON over het hele eiland wordt gedaan. Bijzonder is dat er dit jaar, behalve de reguliere inventarisaties, ook broedvogelonderzoek gedaan zal worden in een aantal extra gebieden langs de Zuidkust om hiermee Staatsbosbeheer te helpen met het voor hen -6 jaarlijks- beno digde totaaloverzicht van de broedvogelpopulatie aldaar. Een grote extra klus voor de werkgroep! Natuurmonumenten laat haar gebieden langs de Zuidkust door een betaalde kracht inventariseren. Verder vertelt Gabrielle dat de VWG de meeste excursies van de vereniging leidt. Zie ook: www.nvsd.nl/vogelwerkgroep.html Actief terreinbeheer: Henk Dalebout voert namens deze werkgroep het woord. Aan de hand van filmbeelden laat hij zien en vertelt hij over de 12 zaterdagen waarop deze werkgroep actief is geweest. Dit jaar werden de werkzaam heden uitgevoerd aan de Roterijdijk, de Weversinlaag, het Watergat, het Weeltje bij Noordgouwe, Belles Artes en de Pasveersloot bij Dreischor. Zie ook: www.nvsd.nl/actief_terreinbeheer.html Ellen Midavaine vertelt a.d.h.v. een diapresentatie over de activiteiten van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht. Er zijn 20 jeugdleden en er werden 10 excursies activiteiten georganiseerd. 1. Prunjehil, 2. Klimaatrace in Ecoscope, 3. Bezoek aan Terra Maris picknick, 4. Strandjutten, 5. Paddenstoelenexcursie Gadra, 6. Samen met Actief Terreinbeheer werken in de duinen, 7. Knutselen in de Excursieschuur van SBB in Westenschouwen, 8. Excursie naar het Watersnood museum, 9. Wilgen knotten met Actief terreinbeheer bij Belles Artes en 10. Paddentrekexcursie bezoek reigerkolonie in Schuddebeurs. Ine van de Ven stopt dit jaar met haar werk voor de JNVSD. Van Helma van Baaren werd onlangs al afscheid genomen. Zie ook: www.nvsd.nl/jeugd_natuur_en_vogelwacht.html. Ine van de Ven vertelt namens de Plan- tenwerkgroep dat het afgelopen jaar inventarisaties zijn uitgevoerd rond het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis en het Kaaskenswater in Zierikzee, rondom het Duinhoevepad, bij de Punt te Westenschouwen en bij Bruinisse. 4

Sterna | 2013 | | pagina 5